Nike’dan Euro 2016 için Epik Bir Reklam : The Switch 0

İki karakterin yer değiştirmesi ile değişen hayatları tüm dünyada birçok filme ve diziye konu olmuştur. Küçük Prens’ten bile bunu hatırlayabilirsiniz. Yer değiştirme ile başlayan serüven bu sefer içinde bol bol futbol ve Ronaldo’nun da olduğu bir senaryoda Nike’nin yeni reklam filmine konu oldu.

The Switch isimli yaklaşık 6 dakika süren yeni Nike reklamı, senaryo tanıdık olsa da sürükleyici, eğlenceli ve başarılı. Aslında İngiltere’nin kendi Cristiano Ronaldo’sunu yetiştirmesi için kişinin içinde sihirli bir Cristiano Ronaldo büyüsü olması gerektiğini anlatıyor sanki.

Maç esnasında Ronaldo’nun küçük bir hayranına çarpması ile kendilerini sabah uyandığında birbirlerinin bedenleri içinde bulan ikili,  alışma süreci sonrası küçük hayranın büyük bir futbol yıldızı olana kadar geçen sürede karşılaşmıyorlar ve yeni hayatlarına alışmaya çalışıyorlar. Küçük yıldız Ronaldo gibi yaşamanın nasıl bir his olduğunu tecrübe ederken, yeni durumda ailesi ile yaşayan bir çocuk olan Ronaldo ise tabiri caizse mahalle takımını kendi etkisi altına alırken yeteneği ve başarısı sayesinde hızlı bir yükseliş sağlıyor.

Wieden + Kennedy tarafından Euro 2016 için yapılan reklam filmi 5 dakika 57 saniye sürerek Nike’nin en uzun reklam filmi oluyor.

İspanya’da çekimleri 5 gün süren reklam filmi sadece Nike’nin değil aynı zamanda 31 yaşındaki yıldızın bugüne kadar çektiği reklamların en uzunu olma özelliği taşıyor.

Ronaldo ile beraber epik reklam filminde Raheem Sterling, Joe Hart, Harry Kane, Chris Smalling, John Stones, Ross Barkley, Ricardo Quaresma, Andre Gomes, Jose Fonte, Cedric Soares, Vieirinha, Raphael Varane, Anthony Martial, Sergi Roberto and Javier Mascherano’da yer alıyor.

Reklam filminde Ronaldo ile başrolü paylaşan 16 yaşında ki Gerson Correia Adua’nın hikayesi de aslında oldukça ilginç. Aslında Ronaldo ile filmde beraber oynayacak aktörün bacağını sakatlaması üzerine yedek oyunculuktan başrole geçen Correia Adua’nın performansı da takdire şayan.

Ne dersiniz siz sevdiniz mi?

 

 

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Efsane Seri Deneysel Bankacılık Sona Erdi 0

Garanti Bankası’nın uzun yıllardır devam eden efsane reklam serisi Deneysel Bankacılık çekilen son filmle sürpriz bir şekilde sona erdi.

Deneysel Bankacılık, kardeşi Garanti Bankası’nda çalışan Tanju Öztürk’ün arkadaşı Şafak’la Garanti’ye rakip olmaya çalışmasını konu ediniyordu. Her biri birbirinden eğlenceli videolardan oluşan bu seride ana karakterimiz Tanju sürekli başarısız olsa da asla çalışmaktan vazgeçmiyor, hep daha iyisini üretmeye çalışıyordu.

Yıllarca en çok konuşulan dijital projelerden biri olmayı başaran Deneysel Bankacılık yayınladığı son videoyla yine kendine has üslubuyla sona geldiğini anlattı. Video hakkında spoiler vermeden sizi hüzünlü ama eğlenceli The End videosuyla baş başa bırakıyoruz.

Organ Bağışı Konusunda Farkındalık Yaratan ‘Kumaş Nakilli’ Kampanya 0

Kendinden sonra başkalarına hayata tutunma şansı vermenin en güzel yolu olan organ bağışı maalesef birçok ülkede yeterli miktarda değil. (Buna ülkemizde dahil.)

Öyle ki ülkenin gelişmişlik seviyesi ne olursa olsun bağış miktarı çok düşük miktarlarda kalabiliyor. Örneğin Japonya’da rakam milyon kişi başına 0.7 iken ABD’de milyon kişi başına 28.5 ülkemizde ise milyon kişi başına 0.2’lerde seyrediyor.

140.000 hastanın organ nakli beklediği ancak yeterli sayıda donör olmadığı için sadece 300 kişinin tedavi olduğu Japonya’da reklam ve PR şirketi Dentsu Japan

Japonya’da Dentsu kreatifleri organ bağışı konusunda Japon halkını bilinçlendirmek için kıyafetlerimizi tema olarak kullanmış.

Second Life Fashion” (İkinci Hayat Modası) olarak adlandırılan kampanya temel olarak, organ nakli ile yeniden hayata başlayabilmenin aslında eskiyen kıyafetlerimize ‘kumaş nakli’ (yama) yaparak onlara yeniden giyme şansı vermemiz kadar kolay olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Kenarda köşede unutulan, çöpe atılan kıyafetler kampanya kapsamında ücretsiz onarılarak onlara yeni kumaşlarla yeni şanslar verilmiş. Örneğin; kolunda yırtık olan bir lacivert gömlek, ekoseli bir gömleğin kol kumaşı ile birleştirilmiş ve ön kısmında sorun olan bir kumaş cekete bir basketbol ceketi parçası ilave edilmiş.

Yapılan çalışmalarla hepsi birbirinden ayrı, rengarenk ‘kumaş nakilli’ bu özel kıyafetlerle hedef kitlede organ nakli konusunda bilinç yaratılmaya çalışılmış.

Ücretsiz tamir edilen kıyafetlerin hepsine “Kalbim İkinci Hayat Modası ile Beraber” etiketleri takılan bu özel kıyafetler Second Life’ın daha önce yaptığı “Second Life Toys” adlı projenin devamı niteliğinde.

Sizlerde başkalarına hayata tutunma umudu vermek isterseniz www.siznebekliyorsunuz.com ‘dan organ bağışı konusunda detaylı bilgi alabilir, gönüllü olabilirsiniz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link