İki karakterin yer değiştirmesi ile değişen hayatları tüm dünyada birçok filme ve diziye konu olmuştur. Küçük Prens’ten bile bunu hatırlayabilirsiniz. Yer değiştirme ile başlayan serüven bu sefer içinde bol bol futbol ve Ronaldo’nun da olduğu bir senaryoda Nike’nin yeni reklam filmine konu oldu.

The Switch isimli yaklaşık 6 dakika süren yeni Nike reklamı, senaryo tanıdık olsa da sürükleyici, eğlenceli ve başarılı. Aslında İngiltere’nin kendi Cristiano Ronaldo’sunu yetiştirmesi için kişinin içinde sihirli bir Cristiano Ronaldo büyüsü olması gerektiğini anlatıyor sanki.

Maç esnasında Ronaldo’nun küçük bir hayranına çarpması ile kendilerini sabah uyandığında birbirlerinin bedenleri içinde bulan ikili,  alışma süreci sonrası küçük hayranın büyük bir futbol yıldızı olana kadar geçen sürede karşılaşmıyorlar ve yeni hayatlarına alışmaya çalışıyorlar. Küçük yıldız Ronaldo gibi yaşamanın nasıl bir his olduğunu tecrübe ederken, yeni durumda ailesi ile yaşayan bir çocuk olan Ronaldo ise tabiri caizse mahalle takımını kendi etkisi altına alırken yeteneği ve başarısı sayesinde hızlı bir yükseliş sağlıyor.

Wieden + Kennedy tarafından Euro 2016 için yapılan reklam filmi 5 dakika 57 saniye sürerek Nike’nin en uzun reklam filmi oluyor.

İspanya’da çekimleri 5 gün süren reklam filmi sadece Nike’nin değil aynı zamanda 31 yaşındaki yıldızın bugüne kadar çektiği reklamların en uzunu olma özelliği taşıyor.

Ronaldo ile beraber epik reklam filminde Raheem Sterling, Joe Hart, Harry Kane, Chris Smalling, John Stones, Ross Barkley, Ricardo Quaresma, Andre Gomes, Jose Fonte, Cedric Soares, Vieirinha, Raphael Varane, Anthony Martial, Sergi Roberto and Javier Mascherano’da yer alıyor.

Reklam filminde Ronaldo ile başrolü paylaşan 16 yaşında ki Gerson Correia Adua’nın hikayesi de aslında oldukça ilginç. Aslında Ronaldo ile filmde beraber oynayacak aktörün bacağını sakatlaması üzerine yedek oyunculuktan başrole geçen Correia Adua’nın performansı da takdire şayan.

Ne dersiniz siz sevdiniz mi?

 

 

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın