Nike’ın yıllardır başarılı olarak tutundurduğu “Just Do It” sloganının ikinci bir ayağını hazırlaması sloganın yenilenme ihtiyacını bizlere göstermiş oldu. Yıllardır başarılı bir lansman olarak her şekilde gösterilen çalışmanın ikinci ayağı “Possibilities” ile de bu başarılarının eskimesini önlemek ve yeni bir yüzle daha ileriye götürmek istemişler. “Just Do It” lansmanından hiç uzaklaşmadan ufak rötüşlerle yeni lansmanlarını devreye sokan Nike yetkilileri bu çalışma ile pazar paylarını sağlamlaştırmak istiyor aslında.

Yeni çalışmada “Possibilities” derken aslında tüketiciye aktardıkları şey “Her şey mümkün” oluyor. Aslında Adidas’ın “Impossible is nothing” kampanyasına benzer bir çalışmayla ortaya çıkmaları biraz ilginç görünse de esinlenmenin hemen hemen tüm dünyada bariz olduğunu düşünürsek bu çalışmanın esinlenerek başarılı bir lansman ortaya çıkaracağını söyleyebiliriz. Ayrıca ilk reklam çalışmalarında oynattıkları oyuncular ile ne kadar bu işe önem verdiklerini de gösteriyorlar. Lebron James, Serena Williams, Gerard Pique gibi spor dünyasının duayen isimlerinin yanı sıra Bradley Cooper gibi beyaz perdede beğenerek izlediğimiz oyuncuları da bir araya getiren Nike, bakalım bu çalışmaya yaptığı yatırımın dönüşünü umduğu gibi alabilecek mi?

http://www.youtube.com/watch?v=aPkyPdubqDs

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın