Nike’ın “Just Do It” kampanyasının alt kırılımı olan “Possibilities” yani “Olanaklar” kampanyasının son derece hızlı bir şekilde devam ediyor. Marka  çalışmanın meyvelerini toplamaya başlamasının ardından yerel bir çalışma ortaya çıktı. Wieden + Kennedy Amsterdam imzası ile ortaya çıkan ana çalışmanın yerel kolu Türkiye için hazırlandı.

Çalışmada Drogba, Gamze Bulut, Birsel Vardarlı ve daha birçok Türk ve Türkiye’de aktif spor yaşamını sürdüren sporcuya yer verildi. Onların hareketlerinden esinlenen ve her çarkını bir branşın oluşturduğu bir makine oluşturulmuş. Çalışmanın ana konusu olarak harekete geçmenin önemi vurgulanan reklam filminin son kısmında ise Drogba’nın sürdüğü Nike kamyonetinin Haliç manzarası üzerinde ilerlemesi de Türkiye’ye özel çekilen ve uyarlanan bu filmin aslında Türkiye’nin ne kadar önemli bir konumda olduğunu gösterdiğini de söyleyebiliriz.

http://www.youtube.com/watch?v=OV4TjIYVyuY

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın