Nedir bu “AMK” ? 0

Sosyal medyada son günlerde oldukça fazla rastlamış olduğumuz bir reklam var. “AMK” isimli spor gazetesinden bahsediyoruz tabii ki. Futbolumuzun 3 Temmuz’dan bu yana içinde bulunduğu gerilimli ortamında “A”çık, “M”ert, “K”orkusuz sloganlarından oluşan ismiyle piyasaya hayli ilginç bir giriş yapma hazırlığında.

AMK Sözcü grubunun kapatılan Fotogol gazetesi yerine piyasaya sunacağı yeni spor gazetesi ve özellikle isminin çağrıştırdığı bir küfür nedeniyle oldukça ilgi çekmiş durumda. İsminin getirdiği ekstra bir virallik avantajı ile oluşturulan kısa ve maliyetsiz reklamları ile izleyenlerde küçük tebessümler bırakan bu videolar pek çok sosyal medya platformunda ilgi ile takip ediliyor. Ayrıca nebuamk.com alan adı ile açılan gazetenin tanıtım web sayfası da içerdiği interaktif videolar ile oldukça hoş ve akılda kalıcı bir tanıtım hedefini yakalamış durumda.

AMK’yı merak edip videolara tıkladığımızda karşımıza çıkan mahalle bakkalımız , bizi AMK’yı merak eden ve bekleyen müşteriler olarak oldukça güzel repliklerle karşılıyor. Ayrıca videolar bir seri halinde çekilmiş ve bu da gerçekten oldukça ilgi çekici bir uygulama olmuş. Hatta gece yarısından sonra web sitesine giriş yaptığınızda açılan videoda , bakkalımız dükkanı kapatmış ve acil durumlar için bir not bırakmış kepenklere…

İşin reklam boyutunda oldukça başarılı bir profil çizen AMK’nın pazara giriş yaptığı tarihlerde oldukça ilgi çekici. Spor gazetelerinin özellikle yaz dönemindeki büyük organizasyonlar ve transfer haberleri sayesinde tirajlarını korudukları bir gerçek ve pazara oldukça farklı bir imaj çizerek giren “AMK” , Euro 2012 ve transfer haberlerinin dikkatli bir şekilde takip edildiği böyle bir dönemde akıllı bir biçimde piyasadan pay almaya çalışıyor. Ne diyelim umarız hedefledikleri rakamlara ulaşırlar ve başladıkları çizgiyi bozmadan, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak spor gazeteciliğine farklı bir bakış açısı getirirler…

httpv://www.youtube.com/watch?v=Li4MH84Bccc

İnternet yayıncılığı, içerik yönetimi üzerine çalışmalar yapar.

Bir Cevap Yazın

Organ Bağışı Konusunda Farkındalık Yaratan ‘Kumaş Nakilli’ Kampanya 0

Kendinden sonra başkalarına hayata tutunma şansı vermenin en güzel yolu olan organ bağışı maalesef birçok ülkede yeterli miktarda değil. (Buna ülkemizde dahil.)

Öyle ki ülkenin gelişmişlik seviyesi ne olursa olsun bağış miktarı çok düşük miktarlarda kalabiliyor. Örneğin Japonya’da rakam milyon kişi başına 0.7 iken ABD’de milyon kişi başına 28.5 ülkemizde ise milyon kişi başına 0.2’lerde seyrediyor.

140.000 hastanın organ nakli beklediği ancak yeterli sayıda donör olmadığı için sadece 300 kişinin tedavi olduğu Japonya’da reklam ve PR şirketi Dentsu Japan

Japonya’da Dentsu kreatifleri organ bağışı konusunda Japon halkını bilinçlendirmek için kıyafetlerimizi tema olarak kullanmış.

Second Life Fashion” (İkinci Hayat Modası) olarak adlandırılan kampanya temel olarak, organ nakli ile yeniden hayata başlayabilmenin aslında eskiyen kıyafetlerimize ‘kumaş nakli’ (yama) yaparak onlara yeniden giyme şansı vermemiz kadar kolay olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Kenarda köşede unutulan, çöpe atılan kıyafetler kampanya kapsamında ücretsiz onarılarak onlara yeni kumaşlarla yeni şanslar verilmiş. Örneğin; kolunda yırtık olan bir lacivert gömlek, ekoseli bir gömleğin kol kumaşı ile birleştirilmiş ve ön kısmında sorun olan bir kumaş cekete bir basketbol ceketi parçası ilave edilmiş.

Yapılan çalışmalarla hepsi birbirinden ayrı, rengarenk ‘kumaş nakilli’ bu özel kıyafetlerle hedef kitlede organ nakli konusunda bilinç yaratılmaya çalışılmış.

Ücretsiz tamir edilen kıyafetlerin hepsine “Kalbim İkinci Hayat Modası ile Beraber” etiketleri takılan bu özel kıyafetler Second Life’ın daha önce yaptığı “Second Life Toys” adlı projenin devamı niteliğinde.

Sizlerde başkalarına hayata tutunma umudu vermek isterseniz www.siznebekliyorsunuz.com ‘dan organ bağışı konusunda detaylı bilgi alabilir, gönüllü olabilirsiniz.

Subway Yeni ‘Food Art’ Çalışmaları ile Göz Doyuruyor 0

Fast food şirketi Subway kendisine yeni bir marka kimliği yaratıyor. Fikir New York merkezli Turner Duckworth kreatif ajansı tarafından geliştirildi.

Marka taze gıdaları odağına alan ‘food art’ çalışmaları ile gözümüzü de doyuruyor. Yaratıcılıklarını konuşturan kreatif ekip son derecede renkli çalışmalara imza atmış. Maruldan yerküre, köfte ve soğan ile gezegen gibi ilginç çalışmalar konseptin içinde mevcut.

İşte yaratıcı ve minimalliği ile dikkat çeken çalışmalardan örnekler;

 

 

 

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link