Motorola Yanıtlıyor: Telefonunuz Kırılırsa İçindeki Emojilere Ne Olur? 0

Birçok marka tarafından sıklıkla iletişim çalışmalarında kullanılan emojiler, bu seferde Motorola’nın yeni kampanyasının ilham kaynağı oldu, yalnız var olan kullanışlarından birazcık daha farklı ve eğlenceli bir şekilde.

Geçtiğimiz aylarda yeni ürettiği ekranı kırılmayan akıllı telefonunun tanıtım çalışmaları için ‘akıllı telefonunuz kırılsaydı içindeki emojilere neler olurdu? ‘ Sorusundan ilham alarak bir kısa video serisi oluşturmuştu. Şirket kampanyaya şimdi de Twitter üzerinden devam ediyor.

Bu haftanın başından itibaren Motorola Twitter üzerinden emojiler yardımıyla oluşturduğu içeriklerle #ShatteredStories  hashtagi altında akıllı telefon kullanıcılarını telefonları kırıldığı neler yaşadıklarına dair izlenimlerini bir araya toplamaya başladı.

Ve #ShatteredStories hashtagi altına gelen tweetlere özel yanıtlar hazırlamak için adına “animasyon savaşları odası” dediği 2 Moto müşterisi, beraber çalıştığı ajans VML’den 11 kişi ve 9 animatör ile beraber New York ve Chicago’da bulunan Passion Pictures prodüksiyon stüdyosundan kuklacılarla beraber özel bir ekip kurdu.

Akıllı telefon kırıldığı zaman başımıza geleceklerle ilgili tüm bu eğlenceli içerikler ve hummalı çalışmaların arkasında Motorola Moto Droid Turbo 2 isminde kırılmaya dayanıklı ekran özelliği ile öne çıkan yeni telefonun promosyon faaliyetleri bulunuyor.

Motorola yeni telefonunda sunduğu en temel özelliği kırılmaya dayanıklı ekranı anlatabilmek için hem alakalı hem de anlamlı bir yol ararken, ajansı günlük hayatımızın içine yer etmiş emojilerin neredeyse global bir dil haline gelmesinden dolayı hem genç kuşakları ve onlarla beraber daha yaşlı kişilerin de dikkatini çekebileceğini düşündüğü için kampanyasında emojileri kullanmış.

Ancak emojilerin marka kampanyalarında fazlaca yer almasının kişileri sıkabileceği riskini de düşünen Motorola ekibi, yaratıcı bir çalışma ortaya koymak için fazlaca uğraştıklarını belirtiyorlar.

Twitter üzerinden sponsorlu tweetler ile içerik üreten marka, tweetlere ek olarak birkaç tane Moto Droid Turbo 2 ‘yi de promosyon kapsamında hediye ediyor.

Aşağıda Twitter’dan önce emojiler ile yaratılan kısa video serisinden içerikler bulunuyor.

Siz ne dersiniz,  pazarlama iletişim çalışmalarında emojilerin yoğun kullanımı tüketicileri sıktı mı, yoksa Motorola’nın bu fikri diğer emoji kullanımlarından ziyade daha mı eğlenceli?

h/t adweek

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Subway Yeni ‘Food Art’ Çalışmaları ile Göz Doyuruyor 0

Fast food şirketi Subway kendisine yeni bir marka kimliği yaratıyor. Fikir New York merkezli Turner Duckworth kreatif ajansı tarafından geliştirildi.

Marka taze gıdaları odağına alan ‘food art’ çalışmaları ile gözümüzü de doyuruyor. Yaratıcılıklarını konuşturan kreatif ekip son derecede renkli çalışmalara imza atmış. Maruldan yerküre, köfte ve soğan ile gezegen gibi ilginç çalışmalar konseptin içinde mevcut.

İşte yaratıcı ve minimalliği ile dikkat çeken çalışmalardan örnekler;

 

 

 

 

Ünlü Markaların İlk Reklamları 0

Bütünleşik pazarlama iletişimi çabaları içinde yer alan reklam, bugün tüm tutundurma karması elemanları gibi, işletmelerin pazarlama amaçlarının başarılması ve karşılaşılan pazarlama sorunlarının çözümlenmesinde en önemli rollerden birini üstlenir durumda.

Peki günümüz markalarının reklam stratejileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Klasik reklamcılığa karşı hızla yükselişe geçen modern reklamcılık, sektörde anlayışı kısa sürede ikiye bölmeyi başardı.

Hal böyle iken reklamların eski yüzleri ile yeni yüzleri arasındaki anlamsal ve biçimsel farklar kaçınılmaz bir boyutta arttı.

Bu eski-yeni karması içinde,  Türkiye’deki bilinen markaların yeni reklamları bir kenara bırakıp, unutulmuş ilk reklamlarını incelemeye ne dersiniz?

Efes Pilsen (1976) 
1
Coca-Cola (1964) 

2

Akbank (1951) 

3

Aygaz (1963) 

5

Koleston (1960)  

6

Sana (1953)

Adsız

Selpak (1971) 

8 (473 x 640)

Blendax (1970) 

4

Ülker (1970) 

Turkcell (90’lar) 

559528_383984084957995_2143945414_n

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link