Mobile_Games_6Mobilin hayatımızda kapladığı yer giderek artarken pazarlamacılar için  mobilin nasıl bir noktaya geldiğini ve önümüzdeki dönemlerde ne gibi yeniliklerin geleceğini kestirmek de çok önemli bir konu olmaya başladı.

Yapılan araştırmaların sonuçları da bu durumu kanıtlar nitelikte. Association of National Advertisers’ın araştırmasına göre pazarlama profesyonellerinin %85’i mobil reklam bütçelerini kısa vadede arttırmak istiyor.

Bunun en büyük nedeni tabii ki akıllı cihaz penetrasyonunun çok yüksek bir ivme ile artması. Öyle ki, internette geçirilen sürelere cihaz bazlı olarak  baktığımızda mobilin ağırlığını iyiden iyiye hissedebiliyoruz;

  • Profesyonellerin %95’i mobil reklamı kullanıyor

Araştırmada dikkati çeken bir diğer sonuç ise pazarlamacıların %95’inin mobil reklamları, pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullandığı veya yakın bir zamanda kullanmak istediği.  Bu durum da mobilin önlenemez yükselişinin bir kanıtı olarak göze çarpıyor.

  • Marka yaratma, mobil reklamcılıktaki en önemli konu

Araştırmaya katılanların %83’ü marka yaratmanın, mobil reklamcılıktaki öncelikli  konu olduğunu düşünüyor. Marka farkındalığını arttırma ise %78 ile ikinci sırada yer alıyor.

  • Mobil website reklamları en çok kullanılan araç

Mobil website reklamları, mobil pazarlamada en çok kullanılan taktiklerin başında geliyor. Araştırmaya katılan profesyonellerin %84’ü mobil pazarlama aktivitelerini genişletmek adına mobil website reklamlarını kullandığını söylüyor. Bunu %78 ile aramalar ve %76 ile aplikasyonlar takip ediyor.

Bir Cevap Yazın