Mayıs Sosyal Medyada Annelerin Ayı: Teknosa-Son Teknoloji Anneler 0

Nisan ayının sonlarına doğru tüm markalarda bir hareketlenme başlıyor, malumunuz anneler günü… Birkaç yıl öncesine kadar markalar tarafından genellikle TV reklamlarıyla kutlanan bu özel gün şimdilerde sosyal medyada savaş çıkarır hale gelmiş durumda.

Geçtiğimiz senelerde Profilo’nun ‘O Tabak Bitecek’ videosuyla elde ettiği başarı yadsınamaz. Dolayısıyla son bir iki senedir tüm markalar ve ajansları kendi ‘anneler günü işi’nin ‘en’ popüler olması için çalışıyor. Hashtaginizin TT listesine girmesi ya da çektiğiniz videonun herkes tarafından paylaşılması yani bu özel günü en çok sizin sahipleniyor olmanız gurur verici olsa gerek.

Hal böyle olunca mayıs ayına girer girmez markalar anneler günü videolarını yayınlamaya başlıyor. Genellikle annelerden çok gençlerin hoşuna giden videolar her zaman kazanıyor. Sosyal medyayı kullanan kitlenin demografik özelliklerine baktığımızda genç anneler de bu gruba giriyor diyebiliriz.

Bu sene de Teknosa çok başarılı bir videoyla yarışa erken başlamış durumda. Son Teknoloji Anneler adını verdikleri videoda anneler stand by modu, arama motoru, yüz tanıma teknolojisi gibi pek çok teknolojik terimle ilişkilendiriliyor. Son derece duygusal bir o kadar da komik ve ilgi çekisi olan videoda “Sizce de teknolojide ne varsa annelerde daha fazlası yok mu? ” diye soran ajansı merak ediyorsanız daha önce de annelerle başarılı virallere imza atan 41?29!’dan başkası değil.

Siz de annenizin teknolojiden üstün özelliklerini paylaşmak isterseniz #sonteknolojiannem hashtagini kullanabilirsiniz.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0g3Bhce3zdc

Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın

Subway Yeni ‘Food Art’ Çalışmaları ile Göz Doyuruyor 0

Fast food şirketi Subway kendisine yeni bir marka kimliği yaratıyor. Fikir New York merkezli Turner Duckworth kreatif ajansı tarafından geliştirildi.

Marka taze gıdaları odağına alan ‘food art’ çalışmaları ile gözümüzü de doyuruyor. Yaratıcılıklarını konuşturan kreatif ekip son derecede renkli çalışmalara imza atmış. Maruldan yerküre, köfte ve soğan ile gezegen gibi ilginç çalışmalar konseptin içinde mevcut.

İşte yaratıcı ve minimalliği ile dikkat çeken çalışmalardan örnekler;

 

 

 

 

Ünlü Markaların İlk Reklamları 0

Bütünleşik pazarlama iletişimi çabaları içinde yer alan reklam, bugün tüm tutundurma karması elemanları gibi, işletmelerin pazarlama amaçlarının başarılması ve karşılaşılan pazarlama sorunlarının çözümlenmesinde en önemli rollerden birini üstlenir durumda.

Peki günümüz markalarının reklam stratejileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Klasik reklamcılığa karşı hızla yükselişe geçen modern reklamcılık, sektörde anlayışı kısa sürede ikiye bölmeyi başardı.

Hal böyle iken reklamların eski yüzleri ile yeni yüzleri arasındaki anlamsal ve biçimsel farklar kaçınılmaz bir boyutta arttı.

Bu eski-yeni karması içinde,  Türkiye’deki bilinen markaların yeni reklamları bir kenara bırakıp, unutulmuş ilk reklamlarını incelemeye ne dersiniz?

Efes Pilsen (1976) 
1
Coca-Cola (1964) 

2

Akbank (1951) 

3

Aygaz (1963) 

5

Koleston (1960)  

6

Sana (1953)

Adsız

Selpak (1971) 

8 (473 x 640)

Blendax (1970) 

4

Ülker (1970) 

Turkcell (90’lar) 

559528_383984084957995_2143945414_n

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link