httpv://www.youtube.com/watch?v=jpW184LQSKA

 Cem Yılmaz & İş Bankası – Servet Bey ile İlk Reklam Filmi

Cem Yılmaz son 15 yılda tam 7 firmaya reklam yüzü oldu, Panasonic ile başlayan reklam serüveni sırasıyla Mavi Jeans,Telsim,Doritos ve Opet ile devam etti. 2007 yılından bu yana çalıştığı Türk Telekom ile anlaşmasının sona ermesinin ardından ise İş Bankası‘na transfer oldu.
 

Türkiye İş Bankası 88. yılı’nı kutluyor. Gerek gazetelere ve dergilere verdikleri tam sayfa ilanlarla, gerekse sosyal medya ürettikleri çalışmalarla 88 yıldır sürdürdükleri hizmetlerin karşılığını aldıkları müşterilerine teşekkür eden Türkiye İş Bankası, Mehmet Ali Alabora ile sürdürdüğü reklam çalışmalarında değişikliğe gitti. Türk Telekom ile bir çok çalışmaya imza atan Cem Yılmaz, Türkiye İş Bankası’nın yeni reklam yüzü olarak karşımıza çıktı. Cem Yılmaz kuşkusuz Türkiye’nin en çok tanınan ve bilinen yüzü, yaptığı filmleri ve gösterileri bir yana dursun reklam filmleri dahi milyonlarca kez izleniyor. Bu avantajı kullanmak isteyen markalar da Cem Yılmaz ile çalışmayı seçiyor.

httpv://www.youtube.com/watch?v=BJLWehOrLdA

 Cem Yılmaz & Türk Telekom – Avrupa’ya Fiber

Fakat çok kısa bir süre önce Türk Telekom ile televizyonlarda ve diğer medya araçlarında boy gösteren Cem Yılmaz, markanın oldukça tanınır bir yüzü haline gelmiş ve marka ile oldukça özdeşleşmişti. Öyle ki, televizyonda sesinin duyulması dahi bunun bir Türk Telekom reklamı olduğuna işaret ediyordu tüketiciler için. Bunun dışında, Cem Yılmaz‘ın genel olarak bu iki firmada kullandığı karakter ve ses tonlaması da aynı yönde seyrediyor. Tabii ki bu Cem Yılmaz’ın stili ve bunu tercih etmek onun en doğal hakkı. Fakat bunu düşünecek olan firma olmalıydı. Mehmet Ali Alabora ile oldukça bütünleşen İş Bankası öyle gözüküyorki 88.yılımızı popüler ve reklamları milyonlarca kez izlenen bir ünlü ile yapmalıyız diye düşündü ve tercihini de Türkiye’nin bir numaralı stand-up sanatçısından yana kullandı.

Reklam şimdiden sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girmeyi başardı, ve bu da Cem Yılmaz’ın bir reklam yüzü olarak ne kadar başarılı olduğunun bir kanıtı. Fakat hem nörolojik hem de duygusal olarak zihinlerdeki Türk Telekom algısını yıkmak biraz zor olacak gibi gözüküyor.

Nitekim reklamcılar kanadı da Twitter’da reklama ve bu transfere eleştiriler getirmekte. Genel olarak “Marka Algısı” üzerine yoğunlaşan eleştiriler, İş Bankası’nın Cem Yılmaz ile en çok izlenilen reklamlara sahip olacağını fakat marka algısı üzerine herhangi bir ilerleme kaydedemeyeceğini belirtiyor. Reklamın daha çok Cem Yılmaz markasına hizmet ettiğini, İş Bankası’nın burada arka planda kaldığından bahsediliyor. Eleştiriler önümüzdeki günlerde pozitif ve negatif olarak devam edecektir, fakat gerçek olan bir şey var reklam profesyonellerinin haricinde reklam oldukça tutuldu ve sosyal medyada güzel tepkiler aldı.

Bir Cevap Yazın