Ben en iyisiyim. Bunu gözlerimle görmeden önce de söylüyordum. Sakın bana şu işi yapamazsın demeyin. Olanaksız olduğunu anlatmayın. En iyisi olmadığımı söylemeyin.  Ben en iyinin de iyisiyim.

Muhammad Ali

Muhammad Ali. O birçok otorite tarafından kabul edilen, gelmiş geçmiş en iyi ağırsiklet boksörü. Kendi deyimiyle en iyinin de iyisi ! O Muhammad Ali !

Muhammad Ali bu derece popüler ve bilinir olmasının yanında, kendi ismini bu denli popüler bir marka haline getirmiş az sayıda insandan biri. Elbette bu popülerlik 60′lı yıllardan bu yana bir çok markanın ilgisini çekiyor ve kariyerini sonlandırmasından 30 yıl sonra bile markaların ona olan ilgisi devam ediyor. Muhammad Ali’yi reklam yüzü olarak kullanmak isteyen son firma ise Louis Vuitton.

Esas Değerler ( Core Values ) Louis Vuitton’un kurulmuş olduğu temel değerler üzerine kurgulanmış reklam kampanyası. Her sene, sezon içerisinde yayınlanan reklamlarının yanında, popüler kültüre malolmuş ve geniş hayran kitlelerine sahip rol modellerle çalışan Louis Vuitton, Yolculuk ( Journey ) ismini verdiği reklam kampanyasına 2007 yılında başladı. Şimdiye kadar aralarında Angelina Jolie, Bono, Diego Maradona, Pelé ve Zinedine Zidane gibi dünyaca ünlü yıldızlarla çalışan Louis Vuitton, son çalışmasında ise yoluna Muhammad Ali ile devam ediyor.

Fotoğrafta torunu ile poz veren Muhammad Ali, kampanyanın odak noktası olan Louis Vuitton çantayla görülüyor. Güzel bir kurguya sahip olan fotoğraf, Louis Vuitton’un marka imajını ve vermek istediği mesajı tamamen yansıtıyor. Kampanyayı desteklemek amacıyla oyuncu-şarkıcı Mos Def ( Yasiin Bey ) ve grafiti sanatçısı Niels Shoe Meulman’un yer aldığı ve Muhammad Ali’nin tarihe geçen sözlerinin bulunduğu etkileyici bir klip hazırlayan marka, 2011 yılında Angelina Jolie’nin bulunduğu reklam serisine Muhammad Ali’yi de ekleyerek son dönemlerde gördüğüm en iyi reklam filmine ve kampanyaya imza atmış :

httpv://www.youtube.com/watch?v=UDjBxqf4Yo0

 

 

Bir Cevap Yazın