Lipton Türkiye’den Türk Televizyon Tarihinin En Uzun Reklamı

Lipton Türkiye, yaklaşık bir saat önce çok ses getirecek bir reklam kampanyasına imza attı. Pazar akşamını televizyon karşısında geçiren bazı insanlar, Lipton’un upuzun bir reklamıyla karşılaştılar. Reklam o kadar uzundu ki, kimi insanlar televizyondan ya da kanaldan kaynaklanan bir sorun nedeniyle görüntünün takıldığını düşünürken birçok insan bu reklama bir anlam veremedi.

Bu uzun reklam, aslında Lipton Türkiye’nin zekice hazırlanmış yeni reklam kampanyasının bir parçasıydı. Lipton Türkiye’nin aynı anda birden çok ulusal televizyon kanalında yayımladığı reklamın TV8 kanalında yayımlanan uzun versiyonu yaklaşık olarak 5 dakika sürdü, ancak reklamın bazı kanallarda 7-8 dakika, hatta 10 dakika sürdüğüne dair iddialar da mevcut. Lipton Türkiye, bu reklam aracılığıyla insanların televizyon izlemek ya da akıllı telefonlarıyla uğraşmak gibi aktivitelerle vakit geçirmek yerine, birbirleriyle konuşması gerektiği mesajını vermek istedi. Bunu da insanların televizyon reklamlarını izlemeyi sevmediği düşüncesinden yola çıkarak, yayımladıkları reklam aracılığıyla televizyon kanallarının yayınlarına bir nevi zorunlu ara vermesini sağlayarak gerçekleştirdi.

Reklamın Lipton Türkiye’nin resmi YouTube hesabından paylaşılan kısa versiyonunu da aşağıda paylaşıyoruz.

Lipton Türkiye’nin, televizyon reklamının yayımlandığı sırada resmi Twitter hesabından #KonuşalımArtık etiketiyle attığı tweet de televizyon reklamının vermek istediği mesajı pekiştirir nitelikteydi. “Bu defa biz sustuk, hep birlikte konuşalım diye… Çaylar hazırsa #KonuşalımArtık” ifadesinin yer aldığı tweet ile ile birlikte bir de video paylaşıldı. Videoda da verilmek istenen mesaj, daha net bir şekilde ifade ediliyordu.

Bu arada televizyon reklamının yayımlandığı sıralarda, birçok Twitter kullanıcısı da Lipton Türkiye’nin bu reklamıyla ilgili tweet atmayı ihmal etmedi. Reklama anlam veremediğini söyleyen bazı kişiler olsa da genel olarak insanların reklama bakış açısının olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Lipton Türkiye’nin bu reklamıyla ilgili atılan bazı tweet’leri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Markaların İçimizi Isıtan Sevgililer Günü Reklamları

Markalar, sevgililer günü gibi özel günleri severler. Her yıl şubat ayıyla başlayan Sevgililer Günü telaşı, bu yıl da markaların eğlenceli, renkli kampanya ve indirimleriyle Sevgililer Günü arifesine hareketlilik katmaya devam ediyor.

Hepsi ayrı ayrı bir hikayeyi anlatan reklam filmleri ile markalar ister yalnız ol, ister sevgili, ister platonik, aşka dair hislerini kimseyi ayırt etmeden bu Sevgililer Günü’nde de bizimle paylaştılar. Bakalım ortaya nasıl tarzlar çıkmış. İşte o yüreğimizi ısıtan reklam filmleri;

1. Enza Home

2. Cardfinans

3. Defacto

4. GittiGidiyor

5. Media Markt

6. Kiğılı

7. ATÜ Duty Free

8. Vestel

9. Pandora

10. Patırtı.com

Pazarlama ve iş dünyasına ait önemli gelişmeleri, her hafta düzenli olarak sizlere gönderiyoruz. Sizde haftanın gelişmelerinden haber olmak istiyorsanız buradan mail listemize kayıt olabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Gucci Halüsinasyonu New York ve Milan’da İki Duvarda Hayat Buldu

Lüks moda markası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Gucci, 2018 İlkbahar Yaz koleksiyonunda sadece ürünleri ile değil klasik sanat eserleri temalı reklam kampanyası ile de gözleri şenlendiriyor.

#GucciHallunication adı verilen kampanya kapsamında yeni koleksiyon birçok farklı mecrada tanıtılmaya başlandı bile. İspanyol illüstratör Ignasi Monreal ile daha önce hiç denenmemiş, büyüleyici bir kampanyaya imza atan marka, Milano ve New York sokaklarına Gucci sanat eserlerini taşımak için sadece vitrinlerini değil, duvarları da Monreal’in illüstrasyonları ile kaplıyor.

Guccivari olarak nitelendirilmeyecek bir reklam mecrası olarak görebileceğimiz bu murallar New York’un Lafayette Sokağı ve Milan Corso Garibaldi’de bulunuyor. New York murali Gucci güneş gözlüğü kampanyasına dikkat çekmek için yapılmışken, Milan murali ise Jan van Eyck tarafından 1434 yılında yapılan “Arnolfini’nin Evlenmesi” isimli yağlıboya çalışma ve Hieronymus Bosch tarafından 1503 yılında yapılan ”Dünyevi Zevkler Bahçesi” isimli çalışmalardan etkilenerek hazırlanan

Aşağıda izleyebileceğiniz gerçek ötesi reklam kampanyasında ise kendimizi bir anda Gucci Sanat Galerisi’nde buluyoruz. Tüm illüstrasyonların dijital olarak yaratıldığı bu filmde tüm koleksiyon sanat eserlerine ustalıkla yerleşmenin bir yolunu buluyor.

Vaadettiği halüsinasyonu gerçek anlamda yaratan Gucci, hem moda hem de reklam tarihine geçebilecek güzellikte bir kampanyaya imza atmış. Şimdilerde iki ikon moda şehrinde yer alan murallerin 2 ay kadar yerlerinde kalacağı belirtiliyor.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link