Sigortacılık kötü gün dostu olduğunu belirten bir sektördür. İlginç bir şekilde normalde istemeyeceğiniz, başınıza gelmesini bazen hiç düşünmediğiniz bir hizmeti satan, tüketicisinin riski düşük olanını tercih eden bir sektördür. İşte bu sektörde olup da farklılaşmak için ne yapılabilir sorusunun cevabını, Liberty Sigorta son reklamı ile vermiş oldu.

Liberty Sigorta’nın son reklam çalışmasında, başta en son teknoloji ile donanmış bir araba reklamı izlenimi ile arabanın tüm yeni donanımını anlatılıyor. Muhteşem görseller ile yeni bir araba markasının en son çıkan modelini düşlerken buluyoruz kendimizi, arkada Engin Altan Düzyatan’ın sesiyle. Bu arabaya sahip olduğunuzu hissettiren başarılı görseller ile yolda sürüş keyfini yaşarken bir anda beklenmedik bir şekilde kaza yapıyorsunuz. Bu dumur etkisiyle birlikte reklamın asıl vermek istediği mesaja doğru yönelen Y&R Reklamevi ve Liberty Sigorta, Engin Altan Düzyatan aracılığıyla yeni ürünleri olan Trafikasko’yu tanıtmaya başlıyor. Benzer uygulamarın kol gezdiği reklam camiasında, beklenmedik bir sonla seyirciyi vuran Liberty Sigorta istediği satışları yakalayacak mı bilinmez ancak reklam skorlarında rakiplerinden biraz daha önde olacağını söylemek zor değil.

http://www.youtube.com/watch?v=5b-nz0o7Ric

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın