Hikaye anlatıcılığı, çocukluktan yetişkinliğe tüm dünyada her türlü etkinlikte ve sektörde kullanılan bir teknik. KFC, bu tekniği çok seviyor, hatta anneler gününe özel Arzunun Kanatları isminde hikaye kitabı çıkartmıştı. Şimdi de KFC Güney Afrika, hikaye anlatıcılığını teknoloji ile buluşturdu ve bunu, ikonik tavuk kovalarına kısa öykü anlattırarak yaptı.

KFC, satın alınan geleneksel büyük boy yemek kovasının altında, aynı zamanda hikaye şeridini de veriyor. Hep beraber bu pazarlama ürününün nasıl çalıştığına bakalım: App Store’dan KFC Suppertime Stories indirdikten sonra hikayenizi seçiyorsunuz. Telefonunuzun sesinin açık olduğundan emin olduktan sonra flaşı yukarıya gelecek şekilde düz bir zemine koyuyorsunuz. Üstüne hikaye kovasını geçirip karanlık bir ortam sağladıktan sonra hikayenizi dinleyebiliyorsunuz.

Henüz sınırlı sayıda üretilen ürününün “Bir su aygırı neden balık yemez?”, “Neden sivrisinek insanların kulağında vızıldar?” ve “Gök gürültüsü ve şimşek neden olur?” olmak üzere Afrika’ya özgü üç hikayesi bulunuyor.

Bir Cevap Yazın