Dünyanın en büyük fast food restoran zincirlerinden biri olan KFC, yeni pazarlama stratejisi kapsamında yeni hamburgeri Zinger’ı uzaya göndereceğini açıkladı. Hatta dev marka, bu girişimi için bir reklam filmi bile yayımladı. Reklam filminde KFC’nin “Albay” lakaplı kurucusu “Harland David Sanders”ı canlandıran Hollywood’lu aktör Rob Lowe, bir basın açıklamasıyla Zinger tavuk burgeri uzaya göndereceğini duyuruyor.

KFC’nin ABD başkanı Kevin Hochman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bir tavuk sandviçi uzaya nasıl göndereceğimiz konusunda fikrim yok, ama pazarlama ekibimiz yapabileceklerini düşünüyor.” dedi. KFC, ilerleyen haftalarda bu konuyla ilgili daha fazla detay paylaşacağını ve Zinger’ı uzaya gönderme planını haziran ayında gerçekleştireğini açıkladı.

Şirketin bunun nasıl gerçekleştireceğine gelecek olursak; bunun için yeniden kullanılabilir roketler konusunda son dönemde en çok öne çıkan iki şirket olan Elon Musk’ın SpaceX’i ya da Jeff Bezos’un Blue Origin’inden yardım isteyebilecekleri konuşuluyor. Ya da dünyaca ünlü marka, tüm bunlar haricinde ilginç bir yol izleyerek bizleri ters köşeye de yatırabilir.

KFC’nin bu garip fikri gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini ve eğer gerçekleştirirse bunu nasıl yapacağını şahsen çok merak ediyorum. Bu pazarlama kampanyasının nereye varacağını görmek içinse biraz daha beklememiz gerekecek.

Bir Cevap Yazın