İsmi ile zaten kendi niyetini iyice belli eden kampanyanın yaratıcı markası Pegasus. Türkiye’de Ali Sabancı tarafından kurulan ve uçuş anlamında THY’de bulunan tekeli büyük oranda kırıp, havayolu şirketleri arasındaki pazarı büyüten en başarılı girişimlerden biri olan Pegasus, charter mantığındaki uçuşunu geliştirerek Türkiye’de birçok fırsatı aynı anda sunmaya başladığı günden bu yana geliştirdiği fırsatlardan/kampanyalardan biri olarak 50 kişiyi yurt dışı istediği lokasyona gönderip getireceği kampanyası olan “İstikamet Yurt Dışı”nın sonuna yaklaştı. Bu kampanya sona yaklaşırken de bir teaser tadında kendini tekrar pazara hatırlattı.

Yaratıcı ajansları olan Rafineri ile ortaya çıkardıkları başarılı işlerden biri olan bu kampanyanın yüzü olarak da sevilen gazeteci yazar Kaan Sezyum seçilmiş. Siteye giriş yapıp sorulara cevap veren kişiler arasından seçilecek 50 kişiye, istedikleri yurt dışı lokasyonuna gidiş geliş uçuş sağlayacak olan Pegasus, aslına bakılırsa kendileri için çok fazla maddi götürüsü olmadan başarılı bir şekilde hem kendi üzerlerine olan trafiği artırdı, hem de marka bilinirliğini bir üst noktaya çıkarmayı başardı diyebiliriz.

Not: http://www.istikametyurtdisi.com/ linkine tıklayarak kampanyaya katılabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=glSGXIKhh2E

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın