İş Bankası ve Cem Yılmaz 0

Türkiye İş Bankası, geçen seneden bu yana çok güzel bir hikaye oluşturdu reklamlarında ve Cem Yılmaz’ı da bir hayli yerinde kullandı. Serinin yeni reklamlarını ilgi ve heyecanla bekler olduk. Derken serinin en son reklamı dün itibari ile yayına girdi. Geçen sene Türkiye İş Bankası’nın 88. kuruluş yılının üzerinden başlayan hikayemizde aradan geçen bir senede reklamda da doğal olarak ufacık değişiklikler olmuş. “Türkiye İş Bankası’nın 89. yılı kutlu olsun” ibaresi ile aslında reklam kampanyasının bir süre daha bizimle olacağı anlaşılmış oluyor, her seferinde biraz daha kaliteli hale gelerek.

Reklam filminde yine başrolümüz Cem Yılmaz, yani Servet Bey. Oluşturulan hikayede Türkiye İş Bankası’nın ilk reklam filmi yıldızı olan Servet Bey’i bu sefer bir trende görüyoruz. Gazete satıcısı bir çocuk kahramanımızı tanıyor ve muhabbet başlıyor. Çocukların girişimci ruhlarını takdir eden Servet Bey, İş Bankası kumbarasını vererek tasarruflarını nasıl yönlendirebileceklerinden bahsediyor. Türkiye İş Bankası’nın artık herkesin bildiği klasikleşen kumbara fonunu öne çıkaran reklamda eğlenceli unsurlar yine unutulmamış. Türkiye İş Bankası’nın Medina Turgul DDB ile ortak olarak ortaya çıkardığı bu reklam serisi, tartışmasız en başarılı çalışmalardan biri olarak reklam dünyasında yerini almaya başladı.

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın

Subway Yeni ‘Food Art’ Çalışmaları ile Göz Doyuruyor 0

Fast food şirketi Subway kendisine yeni bir marka kimliği yaratıyor. Fikir New York merkezli Turner Duckworth kreatif ajansı tarafından geliştirildi.

Marka taze gıdaları odağına alan ‘food art’ çalışmaları ile gözümüzü de doyuruyor. Yaratıcılıklarını konuşturan kreatif ekip son derecede renkli çalışmalara imza atmış. Maruldan yerküre, köfte ve soğan ile gezegen gibi ilginç çalışmalar konseptin içinde mevcut.

İşte yaratıcı ve minimalliği ile dikkat çeken çalışmalardan örnekler;

 

 

 

 

Ünlü Markaların İlk Reklamları 0

Bütünleşik pazarlama iletişimi çabaları içinde yer alan reklam, bugün tüm tutundurma karması elemanları gibi, işletmelerin pazarlama amaçlarının başarılması ve karşılaşılan pazarlama sorunlarının çözümlenmesinde en önemli rollerden birini üstlenir durumda.

Peki günümüz markalarının reklam stratejileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Klasik reklamcılığa karşı hızla yükselişe geçen modern reklamcılık, sektörde anlayışı kısa sürede ikiye bölmeyi başardı.

Hal böyle iken reklamların eski yüzleri ile yeni yüzleri arasındaki anlamsal ve biçimsel farklar kaçınılmaz bir boyutta arttı.

Bu eski-yeni karması içinde,  Türkiye’deki bilinen markaların yeni reklamları bir kenara bırakıp, unutulmuş ilk reklamlarını incelemeye ne dersiniz?

Efes Pilsen (1976) 
1
Coca-Cola (1964) 

2

Akbank (1951) 

3

Aygaz (1963) 

5

Koleston (1960)  

6

Sana (1953)

Adsız

Selpak (1971) 

8 (473 x 640)

Blendax (1970) 

4

Ülker (1970) 

Turkcell (90’lar) 

559528_383984084957995_2143945414_n

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link