Türkiye İş Bankası, geçen seneden bu yana çok güzel bir hikaye oluşturdu reklamlarında ve Cem Yılmaz’ı da bir hayli yerinde kullandı. Serinin yeni reklamlarını ilgi ve heyecanla bekler olduk. Derken serinin en son reklamı dün itibari ile yayına girdi. Geçen sene Türkiye İş Bankası’nın 88. kuruluş yılının üzerinden başlayan hikayemizde aradan geçen bir senede reklamda da doğal olarak ufacık değişiklikler olmuş. “Türkiye İş Bankası’nın 89. yılı kutlu olsun” ibaresi ile aslında reklam kampanyasının bir süre daha bizimle olacağı anlaşılmış oluyor, her seferinde biraz daha kaliteli hale gelerek.

Reklam filminde yine başrolümüz Cem Yılmaz, yani Servet Bey. Oluşturulan hikayede Türkiye İş Bankası’nın ilk reklam filmi yıldızı olan Servet Bey’i bu sefer bir trende görüyoruz. Gazete satıcısı bir çocuk kahramanımızı tanıyor ve muhabbet başlıyor. Çocukların girişimci ruhlarını takdir eden Servet Bey, İş Bankası kumbarasını vererek tasarruflarını nasıl yönlendirebileceklerinden bahsediyor. Türkiye İş Bankası’nın artık herkesin bildiği klasikleşen kumbara fonunu öne çıkaran reklamda eğlenceli unsurlar yine unutulmamış. Türkiye İş Bankası’nın Medina Turgul DDB ile ortak olarak ortaya çıkardığı bu reklam serisi, tartışmasız en başarılı çalışmalardan biri olarak reklam dünyasında yerini almaya başladı.

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın