İnsanız, haklarımız var, peki asıl soru bunları ne kadar görüyor ve yaşayabiliyoruz?

Amnesty International adında bir dernek var dünyada bizi, yalnızca insan olduğumuz için savunmaya çalışıyor. İnsan haklarını ihlal eden durumları takip edip, peşinden korkutucu bir gölge gibi koşuyor ve hakkımızı, yalnızca insan olduğumuz için sahip olduklarımızı bizim adımıza savunuyor.

İşte bizim yerimize bu kadar çok iş yapan Amnesty International, 1961 yılında, Londra’da İngiliz avukat Peter Benenson ve Eric Baker adlı Quaker dinine mensup bir barışsever tarafından kuruldu. Bu günden sonra birçok çalışma ile sesini duyurmayı başaran Amnesty International, 1977 yılında ise Nobel Barış Ödülü‘nü kazandı. Bu başarısı kendisini şımartmak yerine, çalışmasını körükleyen mükemmel bir katalizör görevi yaptı aslında.

Örgütün çalışmaları 4 ana başlık altında toplanıyor;

Vaka çalışmaları

Acil eylem

Unutulmaya karşı mektuplar

Online kampanyalar

Aslında konumuz online kampanyalar ve bunların tanıtımları. Amnesty International dünya çapında birçok reklam ajansı ile işbirliği yapmakta, online kampanyaları bu reklam ajansları ile ortak hazırladıkları reklam çalışmaları ile tüm dünyaya yaymakta. İşte Amnesty International‘in birkaç reklam çalışması:

Amnesty International 50. YaşındaTBWABerlin

 Amnesty International ProjectionLa Chose, Paris

httpv://www.youtube.com/watch?v=s8K2Qt9gufA

Amnesty International TsunamiTBWAParis

Amnesty International Hooded

httpv://www.youtube.com/watch?v=ap1bKnucnKM

Bu başarılı reklam çalışmaları olmasa bu kadar ünlü bir insan hakları örgütü olur muydu Amnesty International bilemeyiz ancak eğer Amnesty International olmasaydı birçok istenmeyen durum engellenemeyecekti orası bariz.

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın