IKEA’nın 99 Cent’lik Çantasından Yapılan En Absürt Ürünler 0

Birkaç hafta önce sizlerle IKEA’nın, lüks hazır giyim markası Balenciaga’nın 2145 dolarlık çantasıyla kendi 99 cent’lik çantasını kıyasladığı ilginç reklam çalışmasıyla ilgili bir haber paylaşmıştık. IKEA’nın bu reklam çalışması son derece ilgi gördü, hatta IKEA çantasından yapılan ilginç ürünlerin de ilham kaynağı oldu.

IKEA’nın 99 cent’lik çantasından yapılan ilginç ürünler arasında cüzdan, balıkçı şapkası, standart şapka ve maske yer alıyor. Bu ilginç ürünlerin yanı sıra, IKEA çantası kullanılarak yan tarafına düz bir şerit çekilen bir eşofman ve üstünde tasarımsal değişiklikler yapılan bir ayakkabının resimleri de Instagram’da paylaşıldı. Bununla birlikte IKEA  çantasıyla yapılan ürünler arasında Balenciaga’nın Speed Trainer isimli ayakkabısı da bulunuyor. Ancak hiç şüphesiz, şimdiye kadar IKEA çantasıyla yapılan en ilginç ve en dikkat çeken ürün tanga oldu.

IKEA’nın 99 cent’lik çantasıyla yapılan ilginç ürünlerden bazılarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Subway Yeni ‘Food Art’ Çalışmaları ile Göz Doyuruyor 0

Fast food şirketi Subway kendisine yeni bir marka kimliği yaratıyor. Fikir New York merkezli Turner Duckworth kreatif ajansı tarafından geliştirildi.

Marka taze gıdaları odağına alan ‘food art’ çalışmaları ile gözümüzü de doyuruyor. Yaratıcılıklarını konuşturan kreatif ekip son derecede renkli çalışmalara imza atmış. Maruldan yerküre, köfte ve soğan ile gezegen gibi ilginç çalışmalar konseptin içinde mevcut.

İşte yaratıcı ve minimalliği ile dikkat çeken çalışmalardan örnekler;

 

 

 

 

Ünlü Markaların İlk Reklamları 0

Bütünleşik pazarlama iletişimi çabaları içinde yer alan reklam, bugün tüm tutundurma karması elemanları gibi, işletmelerin pazarlama amaçlarının başarılması ve karşılaşılan pazarlama sorunlarının çözümlenmesinde en önemli rollerden birini üstlenir durumda.

Peki günümüz markalarının reklam stratejileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Klasik reklamcılığa karşı hızla yükselişe geçen modern reklamcılık, sektörde anlayışı kısa sürede ikiye bölmeyi başardı.

Hal böyle iken reklamların eski yüzleri ile yeni yüzleri arasındaki anlamsal ve biçimsel farklar kaçınılmaz bir boyutta arttı.

Bu eski-yeni karması içinde,  Türkiye’deki bilinen markaların yeni reklamları bir kenara bırakıp, unutulmuş ilk reklamlarını incelemeye ne dersiniz?

Efes Pilsen (1976) 
1
Coca-Cola (1964) 

2

Akbank (1951) 

3

Aygaz (1963) 

5

Koleston (1960)  

6

Sana (1953)

Adsız

Selpak (1971) 

8 (473 x 640)

Blendax (1970) 

4

Ülker (1970) 

Turkcell (90’lar) 

559528_383984084957995_2143945414_n

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link