Huawei, Yeni Reklamında Samsung Galaxy S9’a Sataştı

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, geçtiğimiz pazartesi günü İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobile World Congress 2018 etkinliğinde yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S9‘u tanıttı. Son birkaç yıldır, Apple ve Samsung’un ardından en dikkat çeken akıllı telefon üreticisi olan Huawei de yeni amiral gemisi olan Huawei Mate 10‘u geçtiğimiz ekim ayında piyasaya sürmüştü.

Design Taxi’nin yaptığı habere göre, Çinli telekomünikasyon şirketi Huawei, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9’u tanıtmasının ardından, dün resmi Facebook sayfasında bariz bir şekilde Samsung’un yeni akıllı telefonuna göndermede bulunan kısa bir tanıtım videosu paylaştı.

Bu kısa tanıtım videosunda, Samsung Galaxy S9 için kullanılan “The Camera. Reimagined.” (Kamera. Yeniden Hayal Edildi.) sloganı aynen kullanılıyor, ancak bu sloganın sonuna eklenen “More With AI” (Yapay Zeka ile Daha Fazlası) ifadesiyle birlikte Huawei Mate 10’da yer alan dünyanın ilk yapay zeka işlemcisine de vurgu yapılıyor. Videonun devamında ise “Akıllı bir telefonu hakediyorsunuz. 10’a yükseltin.” mesajı veriliyor.

Huawei Mobile‘ın resmi Facebook sayfasında paylaşılan bu tanıtım videosunun açıklama metninde ise yine Samsung Galaxy S9’a taş atan şu ifadeler yer alıyor:

10’a sahip olmak varken neden 9’u seçesin? Kesinlikle daha iyisini hakediyorsun dostum (mate).

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, daha önce de iPhone X ilk çıkış yaptığı zaman, telefondaki Face ID teknolojisini küçümseyen esprili bir reklam kampanyası yapmıştı. Şirketin, son dönemde doğrudan rakiplerini hedef aldığı gerçek zamanlı pazarlama kampanyalarının gayet yerine olduğunu söyleyebiliriz. Tabii bu noktada, şirketin son birkaç yıldır çıkarttığı yenilikçi ve bazı açılardan, rakiplerinden daha üstün olan akıllı telefonlarının elini güçlendirdiğini de söylemeden geçmeyelim.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Microsoft TeknoFest’e Katılıyor

  • Microsoft Türkiye, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde teknoloji meraklılarıyla buluşacak. 
  • 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek Teknofest‘de  Microsoft, ürün ve çözümlerinin yanında workshop’lar ve sürpriz hediyelerle teknoloji tutkunlarıyla bir araya gelecek.
  • İlgili yazı: Microsoft’un Kuruluş Hikayesi

Bir çoğumuzun bildiği üzere Microsoft Hristiyanlar’ın kutsal bayramı olan Noel yılı zamanında Mikah Frye isimli 9 yaşındaki çocuğun Noel yılı için hediye olarak ailesinden bir Xbox One oyun konsolu istemişti. Ancak Mikah Frye; Ohio eyaletinin Ashland County isimli bölgesinde, soğuk havada dışarıda kalan evsiz insanları gördükten sonra, Xbox One almak için harcayacakları 300 doları evsiz insanlara battaniye almak için kullanmayı tercih etmişti. Microsoft ise buna sessiz kalmayarak 9 yaşındaki çocuğun isteğini gerçekleştirmişti.

Bu seferde Teknofest’e Microsoft Türkiye çadırına gelen ziyaretçiler için eğlenceli yöntemlerle, yarışmalarla ve ödüllerle bulut teknolojileri hakkında en güncel bilgileri sağlayan ve bu sayede kariyer alanında kendini geliştirmek isteyenlere de önemli fırsatlar sunuyor. Microsoft Cloud Society platformu hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen herkesi bulut bilişim uzmanı olmaya davet eden Microsoft Cloud Society, alınan eğitimlerin sonunda profesyonel kariyer yönetimine katkı sağlayacak Microsoft sertifikası sahibi olma imkanı veriyor.

Yeni nesil Windows cihazlarının tanıtılacağı festivalde, Microsoft Türkiye’nin iş ortaklarından Artiwise, Developtica ve VR-Masters ise Hololens ve yapay zeka çözümlerini sergileyecek.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Xiaomi Türkiye’deki İletişim Ajansını Seçti


Teknoloji alanında faaliyet gösteren Xiaomi, mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektörünün markalarından Evofone, yeni nesil teknoloji ekosistemi şirketi Xiaomi’nin Türkiye’deki yetkili distribütörü olduğunu düzenlediği basın toplantısıyla dile getirmişti. Yapılan açıklamada; Xiaomi’nin inovatif ve erişilebilir tasarım anlayışı ile akıllı telefondan televizyona, notebooktan drone’a, bisikletten scooter’a kadar farklı ürün çeşitleri ile yeni nesil teknolojik ürünleri,16 Eylül’de İstanbul’da açılacak ilk Mi Shop’ta satışa sunulacağını dile getirmişti.

Xiami, yeni halkla ilişkiler ajansını belirleyerek Türkiye’deki iletişim çalışmalarını tamamen MSL Türkiye’ye emanet etti. MSL Türkiye, Xiamo için yeni müşterilere itibar yönetimi, medya ilişkileri, kriz iletişimi ve pazarlama iletişimi gibi konularda hizmet verecek.,

MSL Türkiye’nin müşteri portföyünde ise; Netflix, Hilton Worldwide, NBA, Ericsson Türkiye, Max Factor ve Hero Baby gibi markalar yer alıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?