HTC pazar payı kayıplarına devam etmesinin intikamını bugüne kadar yayınladıkları en başarılı kampanya olarak gösterilen ‘Change’ ile alıyor. Pazar payı kaybına dur demeyi hedefleyen HTC, globaldeki yaratıcı ajansı 171 Worldwide ile birlikte yeni kampanyaları olan “Change”e imza attılar. Bu başarılı çalışmanın yıldız ismi olarak da tüm dünyaca tanınan ve sevilen aktör olan Robert Downey JR.’ı seçtiler. Bu kampanyanın en dolgun ve başarılı seçimi aslında Robert Downey JR. olmuş diyebiliriz.

HTC Pazarlama Kurulu Başkanı Ben Ho, kampanya ile ilgili olarak: “HTC olarak  yenilikçi ruhumuz, ve cesaretimiz sayesinde  mobil sektöründe değişim yaratan  öncü marka konumuna geldik. . Biz “Change”i orijinal ve eğlenceli olarak tanımlıyoruz.” Bugüne kadar gerçekleştirilen kampanyalardan farklı olarak da, halihazırda telefonlarımızın bilinen özelliklerini bir araya getirdik” dedi. Yeni kampanyada Ben Ho’nun da bahsettiği gibi yeni HTC özelliklerini gözlemlemek mümkün. HTC’nin bu atağı ile ne kadar pazar payı kurtarabileceği konusunda henüz herhangi bir yorum yapamasak da, başarılı bir çalışmanın altına imza atarak kötüye gidişlerine dur diyecekleri ortada.

http://www.youtube.com/watch?v=OVE1OcfB1E4

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın