Araba almanın ilk kuralı, arabayı çıplak gözle görmek ve test etmektir. Ancak yeni teknolojiler, bu durumu değiştirebilir. Özellikle sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi yeni teknolojiler, sundukları kapsamlı deneyim sayesinde ilerleyen yıllarda “yerinde görme ve test etme” olayını tarihe karıştırabilirler. Ancak bu tabii ki, bu tarz teknolojilerden günümüzde faydalanılmayacağı anlamına gelmiyor.

Honda Tayland, Rabbit’s Tale isimli reklam ajansıyla bir iş birliği yaparak 2017 model CR-V araçlarına yönelik olarak kullanıcılara farklı deneyim olanakları sunma açısından oldukça yaratıcı bir reklam kampanyasına imza attı. Yeni CR-V modellerini “Nothing’s Out of Reach” (Hiçbir Şey Erişilmez Değildir) sloganıyla tanıtan Honda, bu kapsamda “Reach CR-V Anywhere” (Her Yerden CR-V’ye Eriş) isimli bir mobil uygulama yayımladı.

Hem Android hem de iOS platformu için kullanıma sunulan Reach CR-V Anywhere uygulaması, artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanarak herhangi bir aracı yeni Honda CR-V’ye dönüştürmeyi sağlıyor. Kullanıcılar, uygulamayı açtıktan sonra herhangi bir aracın plakasını taratarak yeni Honda CR-V’nin temel özelliklerine göz atabiliyorlar. Bu mobil uygulama, kullanıma sunulduğu ilk bir ayın sonunda toplamda 8.000 indirme rakamına ulaştı ve uygulama üzerinden 2.000 Honda CR-V rezerve edildi.

Bir Cevap Yazın