Gazetelerde – Tv haberlerinde sık sık, hüzün içeren bir temayla, gelişen teknolojiyle birlikte yok olan meslekleri gösterirler, hatta bazen o mesleğin son temsilcisi çıkar ekrana, hüzünlü gözlerle geçmiş günlerden bahseder, yaptıkları işe artık talep olmadığından dert yanar.

Teknolojinin büyük ölçüde zarar verdiği ve yok olmanın eşiğine getirdiği bu mesleklerden biride bekçilik. Gelişen teknoloji, herhangi bir insana ihtiyaç duymadan güvenlik gereksiniminin karşılanmasına imkan tanır düzeye ulaştı ve güvenlik kameralarıda bu teknolojinin merkezi konumunda bulunuyor.

Yalnız insan oğlu çoğu şeyin kullanımında olduğu gibi güvenlik kamerası kullanımında da olayı abartmış durumda. Sağımız solumuz güvenlik kameralarıyla dolu. Şöyle ilginç bir istatistik var : İngiltere’de kurulu 4.2 milyon güvenlik kamerası var ve bir İngiliz sokağa çıktığında, gün boyunca 300 kez yani 4.8 dakikada bir, bir güvenlik kamerasına yakalanıyor. Yani her 14 ingiliz vatandaşına 1 güvenlik kamerası düşüyor.

Böylesine abartılı güvenlik kamerası kullanımı elbette hayatın her anını yakalıyor ve gözler önüne seriyor. Coca Cola’da bu fikirden yola çıkarak çok güzel bir reklam hazırlamış. Reklam, güvenlik kameralarının hayatın içinden spontane olarak yakaladığı, hayata dair ilginçliklerin, kahramanlıkların, sevgilerin olduğu görüntülerden oluşuyor. Reklamın başlığı ” Hadi Dünya’ya biraz farklı bakalım “

 

Coca Cola elbette dünyanın en çok bilinen markalarından biri. Marka bilinirliğini veya satışları arttırmanın ötesinde, Coca Cola bu tür çalışmalarla sürekli ön planda olmayı ve akılda kalmayı amaçlıyor ve gayette başarılı oldukları aşikar. Bakalım Coca Cola bir sonraki reklamında hangi parlak fikriyle karşımıza çıkacak .

Bir Cevap Yazın