Hadi Dünyaya Biraz Farklı Bakalım

Gazetelerde – Tv haberlerinde sık sık, hüzün içeren bir temayla, gelişen teknolojiyle birlikte yok olan meslekleri gösterirler, hatta bazen o mesleğin son temsilcisi çıkar ekrana, hüzünlü gözlerle geçmiş günlerden bahseder, yaptıkları işe artık talep olmadığından dert yanar.

Teknolojinin büyük ölçüde zarar verdiği ve yok olmanın eşiğine getirdiği bu mesleklerden biride bekçilik. Gelişen teknoloji, herhangi bir insana ihtiyaç duymadan güvenlik gereksiniminin karşılanmasına imkan tanır düzeye ulaştı ve güvenlik kameralarıda bu teknolojinin merkezi konumunda bulunuyor.

Yalnız insan oğlu çoğu şeyin kullanımında olduğu gibi güvenlik kamerası kullanımında da olayı abartmış durumda. Sağımız solumuz güvenlik kameralarıyla dolu. Şöyle ilginç bir istatistik var : İngiltere’de kurulu 4.2 milyon güvenlik kamerası var ve bir İngiliz sokağa çıktığında, gün boyunca 300 kez yani 4.8 dakikada bir, bir güvenlik kamerasına yakalanıyor. Yani her 14 ingiliz vatandaşına 1 güvenlik kamerası düşüyor.

Böylesine abartılı güvenlik kamerası kullanımı elbette hayatın her anını yakalıyor ve gözler önüne seriyor. Coca Cola’da bu fikirden yola çıkarak çok güzel bir reklam hazırlamış. Reklam, güvenlik kameralarının hayatın içinden spontane olarak yakaladığı, hayata dair ilginçliklerin, kahramanlıkların, sevgilerin olduğu görüntülerden oluşuyor. Reklamın başlığı ” Hadi Dünya’ya biraz farklı bakalım “

 

Coca Cola elbette dünyanın en çok bilinen markalarından biri. Marka bilinirliğini veya satışları arttırmanın ötesinde, Coca Cola bu tür çalışmalarla sürekli ön planda olmayı ve akılda kalmayı amaçlıyor ve gayette başarılı oldukları aşikar. Bakalım Coca Cola bir sonraki reklamında hangi parlak fikriyle karşımıza çıkacak .

Pazarlamasyon.com’un eş kurucusu. Koyu Barcelona, The Beatles, Apple ve Steve Jobs hayranı.

Bir Cevap Yazın

Krispy Kreme, Dünya Diyabet Günü’nde Bedava Donut Dağıttı

Donut diyince akla gelen ilk markalardan biri olan ve ülkemizde de faaliyet gösteren Krispy Kreme, son reklam kampanyası kapsamında, 14 Kasım’da, Londra’da tamı tamına 36.000 adet bedava donut dağıttı. Ancak birçok insan, bu olay nedeniyle Krispy Kreme’e tepki gösterdi. Bu tepkinin sebebi ise 14 Kasım’ın Dünya Diyabet Günü olmasıydı.

Ulusal Obezite Forumu, bu kampanyanın zamanlamasıyla ilgili olarak Krispy Kreme‘e önemli sorular yöneltti. Ulusal Obezite Forumu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tam Fry ise konuyla ilgili olarak “Ne diyeceğimi bilemiyorum. O şekerli şeyin reklamını yapmak için Dünya Diyabet Günü’nü seçmek, ne düşüncesizce ve aptalca bir fikir!” dedi.

Bu yaşananlardan sonra Krispy Kreme’den yetkili bir kişi, “Bugün Krispy Kreme, UberEats ile birlikte bir promosyon başlattı. Ama artık bunun kötü bir şekilde zamanlanmış olduğunu biliyoruz. Umuyoruz ki, hayranlarımız sağlık bir yaşam tarzının bir parçası ve arada sırada olan bir ziyafet olarak donut’larımızın tadını çıkarmaya devam edeceklerdir.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Sosyal medyada birçok kişi, Krispy Kreme’e bu duyarsızlığından ötürü tepki gösterdi. Hatta bu konu Twitter’da o kadar çok tartışıldı ki, #KrispyKreme ve #WorldDiabetesDay etiketleri Twitter’ın en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Krispy Kreme Birleşik Krallık’ın resmi Twitter hesabı, Dünya Diyabet Günü‘nde donut dağıtmalarını eleştiren bir Twitter kullanıcısının attığı tweet’e “Donut’larımız ara sıra olan bir ziyafet ve biz bugün başkente biraz neşe yaymak istedik. Kötü zamanlama, artık biliyoruz.” şeklinde yanıt verdi.

Bununla birlikte bedava donut almak isteyen birçok Londralı ise internet sitesinde yaşanan teknik bir sorun nedeniyle donut alamadı. Krispy Kreme’in bu sorunla ilgili yaptığı açıklamaya göre UberEats sadece birkaç dakika içerisinde on binlerce sipariş almış ve bu da uygulamanın çökmesine neden olmuş.

Efsane Seri Deneysel Bankacılık Sona Erdi

Garanti Bankası’nın uzun yıllardır devam eden efsane reklam serisi Deneysel Bankacılık çekilen son filmle sürpriz bir şekilde sona erdi.

Deneysel Bankacılık, kardeşi Garanti Bankası’nda çalışan Tanju Öztürk’ün arkadaşı Şafak’la Garanti’ye rakip olmaya çalışmasını konu ediniyordu. Her biri birbirinden eğlenceli videolardan oluşan bu seride ana karakterimiz Tanju sürekli başarısız olsa da asla çalışmaktan vazgeçmiyor, hep daha iyisini üretmeye çalışıyordu.

Yıllarca en çok konuşulan dijital projelerden biri olmayı başaran Deneysel Bankacılık yayınladığı son videoyla yine kendine has üslubuyla sona geldiğini anlattı. Video hakkında spoiler vermeden sizi hüzünlü ama eğlenceli The End videosuyla baş başa bırakıyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Black Friday Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link

BLACK FRIDAY

Marketing Meetup'ta Bugün ve Yarın Tüm Biletler 42,90 €
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
Sadece ilk 50 kişi için geçerli olacaktır
close-link
€42,90 Bugün ve Yarın Marketing Meetup'ta Tüm Biletler İndirimli
Black Friday