İlginç ve yaratıcı reklamlarla sık sık karşılaştığımız bir gerçek. Ancak Gatorade’in yukarıda paylaşmış olduğumuz reklamı gibi reklamlara çok sık rastlamıyoruz. Gerçekten son derece özgün ve yaratıcı bir reklam. Bu reklamla ilgili önemli bir ayrıntı ise herhangi bir bilgisayar efekti (CGI) kullanılmadan yapılmış olması.

Peki, bilgisayar efekti kullanılmadan bu şahane görüntü nasıl elde edildi? Tabii ki, bir sıvı yazıcı ve özel bir fotoğrafçılık tekniği sayesinde… Gatorade’in G Active içeceği için hazırlanan “Su Aktifleştirildi” isimli reklam filmi, sıvı yazıcının belli bir şablona göre ürettiği su damlalarının hassas zamanlı elektronik flaşlı fotoğrafçılık tekniğiyle fotoğraflanmasıyla hazırlandı.

Bu reklamın fotoğraf yönetmeni olan James Medcraft, reklam filmini nasıl çektikleriyle ilgili olarak “Su damlalarını boşlukta, çok belirli bir anda dondurmak için flaşı kullanıyoruz ve bunu milimetre ve mikrosaniye doğrulukla yapmak zorundayız.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bununla birlikte Gatorade, reklam filminin çekim sürecini gözler önüne seren bir kamera arkası videosu da yayımladı. Bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın