Nostaljik bir kampanya olan Cola Turka’nın ilk reklam kampanyasının üzerinden on yıl geçmiş. Ülker’in genç markalarından biri olan Cola Turka onuncu yaşını da devirmiş oluyor böylelikle. İlk reklamın tadı hala damağımızdan düşmemişken biz tüketicilerden bir süredir uzak kalan Cola Turka yeni reklamını yayına soktu.

Grey İstanbul tarafından hazırlanan çalışmada öne çıkarılan slogan ‘Türkiye’nin Kolası‘ oldu. İlk çıktığı günden bu yana Türkiye’ye ait dokular üzerinde duran ve bu ülkenin kendi markası olduğunu her fırsatta duyuran Cola Turka bunu bir kez daha pekiştirdi. Reklam filminde birçok Türkiye dokusuna ve önceki reklamlarda kullanılan görsellere rastlamak mümkün. Bu kesitlerle aslında tutarlı bir duruş sergileyen bir marka olarak gözümüze çarpıyor da denilebilir Cola Turka için.

Reklam filminde ülkemize ait dokuların, eski reklamlardan karelerin yanı sıra bir de müzik seçimi dikkat çekiyor. Minik serçe Sezen Aksu’nun dillere dolanmış ve özellikle de tribünlerde sıkça seslendirilen şarkısı ‘Olmaz Olsun’ da reklam filminin en çok dikkat çeken yanlarından biri.

Markaların tutarlı bir duruş sergilemesi önemlidir, reklam için de marka bilinirliği için de. Uzun bir aradan sonra aramıza dönen Cola Turka bu tutarlı duruşunu bozmadan karşımızda. Bakalım yakın dönemde bunun meyvesini nasıl toplayacak?

http://www.youtube.com/watch?v=MIUqzQEubgE

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

3 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın