Coca-Cola’dan Takımına Destek Olan Taraftara Büyük Sürpriz

Coca-Cola’nın kırmızı mutluluk kamyonu bu kez de, takımına destek olan taraftarlara unutulmaz anlar yaşatmak için iş başında. Marka, Spor Toto Süper Lig kapsamında Concept Reklam Ajansı ile çalışarak #KolKola hashtag’li bir reklam kampanyası başlatmıştı. ‘Çünkü futbol en çok kol kola güzel.’ sloganı ve Mode XL grubunun hazırladığı, uzun süre dilimize takılan ‘kol kola Coca-Cola’ müziğiyle hayatımıza girmişti. Kampanyanın devamı olarak ise; tam da Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin olduğu günde, yaşamak bir yana izlerken bile insana mutluluk veren iki yeni reklam yayınlandı.

İlk reklamda; 1985-1991 yılları arasında Galatasaray’da oynayan Arnavut asıllı Kosovalı futbolcu Cevad Prekazi, Coca-Cola kapaklarındaki kod aracılığıyla takımına 1 TL’lik katkıda bulunan bir taraftarı bizzat arıyor. Cevad Prekazi’nin, 15 Mart 1989’da Köln’de oynanan Monaco-Galatasaray maçında 37 metreden attığı unutulmaz gol sahnesiyle başlayan reklam bakın nasıl devam ediyor:

İkinci reklamda ise; 2002 yılından bu yana Fenerbahçe’nin kalesini

koruyan Volkan Demirel’in, taraftarı Coca-Cola kamyonuyla iş yerinden aldırtmasını ve FB Can Bartu Tesisleri’ne getirtmesini izliyoruz. Burada taraftarı kapıda karşılayan Volkan, ona unutamayacağı bir gün yaşatıyor. Öyle ki son sahnede birlikte playstation oynadıklarına bile şahit oluyoruz:

Siz de takımınıza destek olmak ve sürprizler için bir şans elde etmek istiyorsanız, www.takiminlakolkola.com sitesinden kampanya detaylarıyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Paylaş
9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Gizem Sarkan; iş hayatına pazar araştırma firmasında Süreç Geliştirme Asistanı olarak başlayıp, endüstriyel bir firmada İş Geliştirme ve Pazarlama Uzmanı olarak devam etmiştir. Bilge Adam Akademi'den Dijital Medya Uzmanlığı sertifikası alan Gizem, şuan Yalı Spor'da Dijital Pazarlama Uzmanı olarak görev almaktadır. Pazarlamasyon TV'de meslek edindiği pazarlama konuları üzerine yazarken, İzleyiciler.com'da ise izlediği filmleri anlatır.

Bir Cevap Yazın