Coca-Cola’dan Dünyanın İlk 3D Robotik Billboard’u 0

Geçmişten günümüze birçok marka tarafından kullanılan outdoor reklamlar, yanından geçip gitseniz veya bir anlığına görseniz bile aklınızda bir süre kalıyor. Özellikle yapılan iş yaratıcı ve farklı bir tarzda olunca sonuçlar da daha güzel oluyor. Coca Cola’nın Times Meydanı’na yerleştirdiği dünyanın ilk 3D robotik billboard’u bu konuda örnek olacak çalışmalardan biri.

Coca Cola, Times Meydanı’nda ilk billboard’unun 100. yıl anısına ‘Coca Cola için geleceğin başlangıcı’ sloganıyla bir açıkhava çalışmasına imza attı. Geçtiğimiz haftalarda duyurulan bu yaratıcı çalışma, 1760 adet hareketli LED ekrandan oluşuyor. Bununla birlikte, Coca Cola’nın yeni outdoor reklamı, Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘En geniş 3D robotik billboard’ ve ‘İlk 3D robotik billboard’ olarak geçmiş bulunuyor. Coca Cola’nın bu yeni billboard reklamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Marka, 4 yıllık çalışma sonucu ortaya çıkan bu billboard’un yanında bir de insanlara ürünlerini deneyimlemelerine izin veren bir kampanya düzenliyor. “Share an Ice-Cold Coke” adlı bu kampanya, meydandan geçen günlük 300.000 insana hareketli ve özel bir koltukta Coca-Cola, Coca-Cola Zero Sugar, Diet Coke ve Coca-Cola gibi içecekleri tatma olanağı sağlıyor.

Coca-Cola’nın Kuzey Amerika Stratejik Pazarlama Grup Direktörü Kim Gnatt ise 3D billboard projesi hakkında düşüncelerini şu şekilde belirtiyor: “En başından beri amacımız Times Meydanı’ndaki kalabalığa durup dinlenmesi için ufak bir fırsat tanımaktı. İkonik markalarımız, sahibi olduğumuz 3D teknolojisi sayesinde eşsiz bir şekilde hayat buldu. Bu gösterinin insanların dikkatini çekmesini ve bu ilginin uzun bir süre boyunca taze kalmasını umuyoruz.”

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link