Sağlıksız bir ürün olduğu yönündeki algıları değiştirmeye çalışan Coca Cola, yeni çalışmasıyla aslında sağlıklı olarak görülen hayat stilinin büyükbabalarımızın yaşadığı olduğunu vurguluyor. Büyükbabalarımızın zamanında her şeyin daha yavaş ve sağlıklı yaşandığına vurgu yapan Coca Cola, “Harekete geç” çalışmasından sonra da bu konu üzerine yoğunlaştı. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam arasındaki ilişkiyi vurgulayan Coca Cola, aslında bu kötü etkiler bırakan marka imajından da biraz olsun sıyrılmışa benziyor.

Bu yeni çalışmasında eski ile günümüzü karşılaştıran Coca Cola, eskiden yaşamın daha rahat ve huzurlu olduğunu ve sağlığın hayatın içinde olduğunu vurguluyor ve bir yandan da günümüzdeki stresi, sağlıksız beslenmeyi yeren bir konuma getiriyor. Aslında tüm bu reklam filminin ortak noktası ise tabi ki Coca Cola oluyor. Eski zamanda ve yeni zamanda sağlığın ortak noktasında bulunan Coca Cola ile marka imajını düzeltmeyi deneyen yetkililer bakalım bu hareketleri ile ne kadar başarılı olabilecekler?

http://www.youtube.com/watch?v=ExRg8m38rug

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın