Çin’deki TV Programlarında, Aşırı Derecede Ürün Yerleştirme Uygulanıyor

Ürün yerleştirme, televizyon programlarında sıklıkla tercih edilen bir reklam yöntemidir. Herhangi bir dizinin senaryosu  ya da bir programın normal akışı dahilinde doğal bir şekilde yapılabildiği gibi, bir ürünün görüntüsünün dijital olarak programın görüntüsü üzerine yerleştirilmesi şeklinde de yapılabilir. Genelde ürünün, doğal bir şekilde dizinin senaryosu ya da programın akışı içerisine entegre edilmesi tercih edilir. Zira, dijital olarak yapılan ürün yerleştirmeler (dizi ya da maç izlerken sağdan soldan çıkan reklamlar) genelde kimsenin hoşuna gitmez.

Ama beterin beteri var. Zira, Çin programlarında ürün yerleştirmeler, inanılmaz seviyelerde yapılıyor.  Tek bir program içinde defalarca aynı veya farklı ürünler için ürün yerleştirme uygulanıyor. Hatta, bu ürün yerleştirmelerin bazılarının farkedilmesi oldukça güç. Ancak aynı ürün için o kadar çok ürün yerleştirme yapılıyor ki; izleyiciler, bu ürün yerleştirmelerden birini görmese bir diğerini mutlaka görür.

Çin’deki televizyon programlarındaki ürün yerleştirme çılgınlığının ne derecede olduğunu görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın