Genelde insanlar, reklam izlemekten pek hoşlanmasa da hikayeleştirmenin başarılı bir şekilde uygulandığı yaratıcı reklamların kendini izlettirdiği de bir gerçek. Burada yaratıcılıktan kastımız, konuya farklı bir açıdan yaklaşmak.

Toyota da yaratıcı reklamlar konusunda oldukça başarılı olan markalardan biri. Geçtiğimiz aylarda sizlerle Toyota’nın yeni arabası CH-R için yayımladığı Street Fighter evreninde geçen ilginç reklamı paylaşmıştık. Marka şimdi de Toyota Safety Sense isimli güvenlik standardı için kendini izlettiren bazı ilginç reklamlar yayımladı. Bu reklamlardan bahsetmeden önce Toyota Safety Sense’in tam olarak ne olduğundan bahsedecek olursak, Toyota’nın internet sitesinde bu güvenlik standardı şu şekilde tanımlanıyor:

“Toyota Safety Sense trafik kazalarını ya da çarpışmalarını mümkün olduğunca engellemeye ve daha güvenli bir sürüşe yardımcı olmak için yolu ve çevreyi algılayan,gelişmiş bir aktif güvenlik teknolojileri paketidir.  Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Şerit Takip Sistemi ve Otomatik Yanan Uzun Farlar Toyota Safety Sense’in en önemli özelliklerindendir.”

Toyota’nın bu yaratıcı reklamlarında Toyota Safety Sense ile birlikte araçların ne kadar güvenli hale geldiğine vurgu yapılıyor. Ancak bu, çarpışma testi mankenlerinin gözünden aktarılıyor. Evet, Toyota’nın reklamında konuşan çarpışma testi mankenleri var ve Toyota Safety Sense’ten sonra çarpışma testi mankenlerinin hayatlarının ne hale geldiği mizahi bir dille izleyecilere anlatılıyor.

Toyota’nın bu ilginç ve eğlenceli reklamlarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın