Burger King’ten Alevli Reklam Kampanyası 0

Burger King’in yeni reklam kampanyası, kesinlikle şimdiye kadar görüp görebileceğiniz en ilginç reklam kampanyalarından biri olma özelliğini taşıyor. DAVID Miami adlı reklam ajansının yürüttüğü kampanyada gerçekten yanan Burger King şubelerinin fotoğrafları kullanıldı. Bununla birlikte fotoğraflarda “Flame Grilled Since 1954”, yani “1954’ten Beri Alevde Izgara” sloganına yer verildi.

Peki böyle bir reklam kampanyası fikri nereden çıktı? Yapılan bir araştırma sonucunda Burger King’in kurulduğu 1954 yılından bu zamana kadar diğer fast food zincirlerine göre daha fazla restoranının yandığı anlaşıldı. Normalde bu övünelecek bir şey değildir, ancak DAVID Miami yaptığı çalışma sonucunda bu sevimsiz durum ilginç bir reklam kampanyasına dönüştürüldü. Bu reklam kampanyasıyla Burger King’in alevde ızgara olarak hazırlanan hamburgerlerinin bazen ısıyı fazla yükseltebileceğine vurgu yapılıyor.

Sonuç olarak bu reklam kampanyasının olumsuz bir şeyden olumlu bir şey çıkarma çabasının ilginç örneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, bu reklam kampanyasının Burger King’in “alevde ızgara” sloganıyla örtüştüğünü ve bu açıdan başarılı olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Peki, siz Burger King’in bu ilginç reklam kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Subway Yeni ‘Food Art’ Çalışmaları ile Göz Doyuruyor 0

Fast food şirketi Subway kendisine yeni bir marka kimliği yaratıyor. Fikir New York merkezli Turner Duckworth kreatif ajansı tarafından geliştirildi.

Marka taze gıdaları odağına alan ‘food art’ çalışmaları ile gözümüzü de doyuruyor. Yaratıcılıklarını konuşturan kreatif ekip son derecede renkli çalışmalara imza atmış. Maruldan yerküre, köfte ve soğan ile gezegen gibi ilginç çalışmalar konseptin içinde mevcut.

İşte yaratıcı ve minimalliği ile dikkat çeken çalışmalardan örnekler;

 

 

 

 

Ünlü Markaların İlk Reklamları 0

Bütünleşik pazarlama iletişimi çabaları içinde yer alan reklam, bugün tüm tutundurma karması elemanları gibi, işletmelerin pazarlama amaçlarının başarılması ve karşılaşılan pazarlama sorunlarının çözümlenmesinde en önemli rollerden birini üstlenir durumda.

Peki günümüz markalarının reklam stratejileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Klasik reklamcılığa karşı hızla yükselişe geçen modern reklamcılık, sektörde anlayışı kısa sürede ikiye bölmeyi başardı.

Hal böyle iken reklamların eski yüzleri ile yeni yüzleri arasındaki anlamsal ve biçimsel farklar kaçınılmaz bir boyutta arttı.

Bu eski-yeni karması içinde,  Türkiye’deki bilinen markaların yeni reklamları bir kenara bırakıp, unutulmuş ilk reklamlarını incelemeye ne dersiniz?

Efes Pilsen (1976) 
1
Coca-Cola (1964) 

2

Akbank (1951) 

3

Aygaz (1963) 

5

Koleston (1960)  

6

Sana (1953)

Adsız

Selpak (1971) 

8 (473 x 640)

Blendax (1970) 

4

Ülker (1970) 

Turkcell (90’lar) 

559528_383984084957995_2143945414_n

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link