Burger King’in yeni reklam kampanyası, kesinlikle şimdiye kadar görüp görebileceğiniz en ilginç reklam kampanyalarından biri olma özelliğini taşıyor. DAVID Miami adlı reklam ajansının yürüttüğü kampanyada gerçekten yanan Burger King şubelerinin fotoğrafları kullanıldı. Bununla birlikte fotoğraflarda “Flame Grilled Since 1954”, yani “1954’ten Beri Alevde Izgara” sloganına yer verildi.

Peki böyle bir reklam kampanyası fikri nereden çıktı? Yapılan bir araştırma sonucunda Burger King’in kurulduğu 1954 yılından bu zamana kadar diğer fast food zincirlerine göre daha fazla restoranının yandığı anlaşıldı. Normalde bu övünelecek bir şey değildir, ancak DAVID Miami yaptığı çalışma sonucunda bu sevimsiz durum ilginç bir reklam kampanyasına dönüştürüldü. Bu reklam kampanyasıyla Burger King’in alevde ızgara olarak hazırlanan hamburgerlerinin bazen ısıyı fazla yükseltebileceğine vurgu yapılıyor.

Sonuç olarak bu reklam kampanyasının olumsuz bir şeyden olumlu bir şey çıkarma çabasının ilginç örneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, bu reklam kampanyasının Burger King’in “alevde ızgara” sloganıyla örtüştüğünü ve bu açıdan başarılı olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Peki, siz Burger King’in bu ilginç reklam kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın