Adweek’in yaptığı habere göre, birkaç ay önce Brezilya’da bulunan WMcCann isimli ajans, Mat Inset adındaki böcek ilacını tanıtmak amacıyla Veja adlı derginin belli nüshaları için bir reklam oluşturdu. Reklamda “Böcekleri öldürmenin iki yolunu keşfedin. İkisi de kokusuz.” deniyor.

Bu reklamın ilginç kısmı ise dergi katlandığında ortaya çıkıyor. Dergi, reklam dışarıda kalacak şekilde sarıldığında Mat Inset’in sprey şişesinin görünümünü alıyor. Daha ilginci ise insanların dergi bu haldeyken böceklere vurarak  onları eski usulle öldürebilecekleri ifade ediliyor.

WMcCann ajansının yaratıcı direktörü Sergio Franco, bu reklamı neden yaptıklarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Brezilya, Aedes Aegypti sivrisineğinin ısırığının neden olduğu bir hastalık olan dengue humması salgını yaşıyordu. İnsanların genelde sarılmış bir gazete veya dergi kullanarak sivrisineklerden ve böceklerden kurtulması olgusunu yaratıcı bir ilham olarak kullandık. Bununla birlikte dergiyi sardıktan sonra, onun bizim ürünümüzün şişesiyle aynı şekle sahip olduğunu farkettik.”

Mat Inset, bir böcek ilacı markası olarak insanları, böcekleri dergiyle öldürmeye teşvik ederek kendi işini baltalıyor gibi görünse de markanın bu yaratıcı reklamla birçok insanın sempatisini kazandığı kesin.

Bir Cevap Yazın