Bir Yönetmenin Kız Arkadaşının İkinci El Arabası İçin Çektiği ve Viral Olan Reklam

İkinci el bir ürünü satmak, zaman zaman oldukça uğraştırıcı ve sinir bozucu olabilir. Genelde bununla ilgili en büyük sorun ise diğer ilanlar arasında öne çıkmaktır. Peki, bu sorunun üstesinden gelmek için satışa sunulan ikinci el bir ürün için reklam filmi çekmek nasıl bir fikir? Teoride saçma gelebilir; ama geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay, bu fikrin pratikte oldukça işe yarayabileceğini gösterdi.

PetaPixel’in yaptığı habere göre Max Lanman isimli yönetmenin kız arkadaşı, 1996 model Hond Accord’unu satmak istiyordu. Lanman da onun işini kolaylaştırmak amacıyla araba için bir reklam filmi çekti. Tabii Lanman bunun tek başına gerçekleştirmedi, reklam filmi bir ekip tarafından hazırlandı. Lanman reklam filmini yazıp yönetmenin haricinde, bir de drone ile yapılan havadan çekimleri gerçekleştirdi. Bunun yanında ekipte görüntü yönetmeni, aktris, ses sanatçısı, reklam filmine orijinal bir fon müziği yapmak için besteci ve ses tasarımcısı yer alıyordu.

Sonuç olarak reklam filmi beklenilenin de üstünde bir etki yarattı. Reklam filminin videosu viral oldu ve video, Youtube’da en trend videolar arasına girdi. eBay üzerinde satışa çıkarılan araba için 80’den fazla teklif verildi ve arabanın satış fiyatı 20.000 doları geçti. Ancak nedense bu açık artırma iptal edildi ve yeni bir açık artırma başlatıldı. Şu anda yeni başlatılan açık artırmada araba için 41 teklif verilmiş ve arabanın satış fiyatı yaklaşık olarak 2.000 dolar.

Arabaların değerleriyle ilgili yaklaşık olarak fiyat veren Kelley Blue Book’a göre Lanman’ın kız arkadaşının 1996 model Honda Accord’unun değeri yaklaşık olarak 1.500 dolar. Aracın açık artırmadaki mevcut satış fiyatı düşünüldüğünde bu reklam filminin gerçekten etkili olduğu söylenebilir. Tabii, reklam filmi için harcanan emeğin maddi karşılığının arabanın değerinin kat kat üstünde olduğu düşünülürse ikinci el bir ürünün satışı için reklam filmi çekmek sadece sevgiliniz bir yönetmen ise mantıklı hale geliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Markaların İçimizi Isıtan Sevgililer Günü Reklamları

Markalar, sevgililer günü gibi özel günleri severler. Her yıl şubat ayıyla başlayan Sevgililer Günü telaşı, bu yıl da markaların eğlenceli, renkli kampanya ve indirimleriyle Sevgililer Günü arifesine hareketlilik katmaya devam ediyor.

Hepsi ayrı ayrı bir hikayeyi anlatan reklam filmleri ile markalar ister yalnız ol, ister sevgili, ister platonik, aşka dair hislerini kimseyi ayırt etmeden bu Sevgililer Günü’nde de bizimle paylaştılar. Bakalım ortaya nasıl tarzlar çıkmış. İşte o yüreğimizi ısıtan reklam filmleri;

1. Enza Home

2. Cardfinans

3. Defacto

4. GittiGidiyor

5. Media Markt

6. Kiğılı

7. ATÜ Duty Free

8. Vestel

9. Pandora

10. Patırtı.com

Pazarlama ve iş dünyasına ait önemli gelişmeleri, her hafta düzenli olarak sizlere gönderiyoruz. Sizde haftanın gelişmelerinden haber olmak istiyorsanız buradan mail listemize kayıt olabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Gucci Halüsinasyonu New York ve Milan’da İki Duvarda Hayat Buldu

Lüks moda markası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Gucci, 2018 İlkbahar Yaz koleksiyonunda sadece ürünleri ile değil klasik sanat eserleri temalı reklam kampanyası ile de gözleri şenlendiriyor.

#GucciHallunication adı verilen kampanya kapsamında yeni koleksiyon birçok farklı mecrada tanıtılmaya başlandı bile. İspanyol illüstratör Ignasi Monreal ile daha önce hiç denenmemiş, büyüleyici bir kampanyaya imza atan marka, Milano ve New York sokaklarına Gucci sanat eserlerini taşımak için sadece vitrinlerini değil, duvarları da Monreal’in illüstrasyonları ile kaplıyor.

Guccivari olarak nitelendirilmeyecek bir reklam mecrası olarak görebileceğimiz bu murallar New York’un Lafayette Sokağı ve Milan Corso Garibaldi’de bulunuyor. New York murali Gucci güneş gözlüğü kampanyasına dikkat çekmek için yapılmışken, Milan murali ise Jan van Eyck tarafından 1434 yılında yapılan “Arnolfini’nin Evlenmesi” isimli yağlıboya çalışma ve Hieronymus Bosch tarafından 1503 yılında yapılan ”Dünyevi Zevkler Bahçesi” isimli çalışmalardan etkilenerek hazırlanan

Aşağıda izleyebileceğiniz gerçek ötesi reklam kampanyasında ise kendimizi bir anda Gucci Sanat Galerisi’nde buluyoruz. Tüm illüstrasyonların dijital olarak yaratıldığı bu filmde tüm koleksiyon sanat eserlerine ustalıkla yerleşmenin bir yolunu buluyor.

Vaadettiği halüsinasyonu gerçek anlamda yaratan Gucci, hem moda hem de reklam tarihine geçebilecek güzellikte bir kampanyaya imza atmış. Şimdilerde iki ikon moda şehrinde yer alan murallerin 2 ay kadar yerlerinde kalacağı belirtiliyor.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link