Son günlerde, Youtube’da 10 milyonu aşkın görüntülenme alan bir Adidas reklamı konuşuluyor. Baden-Württemberg Film Akademisi’nde okuyan Eugen Merher adlı Alman bir üniversite öğrencisi tarafından proje ödevi olarak hazırlanan reklam filmi, huzurevinde yaşayan emekli bir maraton koşucusunun duygu yüklü hikayesini anlatıyor.

Yaşadığı hayattan dolayı son derece depresif bir halde olan yaşlı adam, koşu ayakkabılarını giyerek huzurevinden birçok kez kaçmaya çalışıyor. Ancak bu kaçma girişimlerinden sonra ayakkabılarına personel tarafından el konuluyor. Daha sonra ise huzurevindeki arkadaşları, yaşlı adama  ayakkabılarını geri veriyor ve huzurevinden kaçmasına yardım ediyor.

Ancak, çok beğenilen ve kısa sürede viral olan bu reklam filmiyle ilgili çok ilginç bir durum var. Huffington Post’a yaptığı açıklamaya göre Merher, reklam filmini Adidas’ın iletişim departmanına göndermeyi denemiş, ancak Adidas’tan herhangi bir yanıt alamamış. Bu yüzden de reklamı kendi Youtube kanalından yayınlamış.

Ayrıca Merher, Adweek ile yaptığı röportajda bu reklam filmi için geçen yıl kaybettiği yaşlı bir yakınından ilham aldığını söyledi.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın