Başarısıyla ölçütlendirilebilmesi koşuluyla, tüketiciyi yakalama konusunda en etkili ve anlık yollardan biri şüphesiz ki billboardlar. Tabi birbirinden oldukça farklı tüketici gruplarına bilinçsel anlamda ulaşabilmek aslında o kadar da kolay uygulanabilir bir yöntem değil. Yaratıcılık ve düşünsellik elbetteki etkili yöntemlerin başında.

İşte yaratıcılık ve başarı anlamında ismini fark edilebilir ölçütlerde yazdırmayı başaran şirketlerden biri IBM, billboard konusunda da oldukça başarılı anlaşmalara imza atmış görünüyor. Fransa’daki ‘akıllı şehirler’ girişimini desteklemek için hazırladığı açıkhava ilanları, sadece birer ilan olmanın ötesine geçerek insanların hayatlarını da bir hayli kolaylaştırabiliyor. Ogilvy & Mather Paris imzası taşıyan ilanlar, aslında billboard olmanın yanında birçok işlevi de insanlar için beraberinde getiriyor.

İşte IBM’in yaratıcı billboardları :

ibm-den-akilli-kentlere-akilli-ilanlar-01

ibm-den-akilli-kentlere-akilli-ilanlar-02

ibm-den-akilli-kentlere-akilli-ilanlar-03

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın