Fransız demiryolu şirketi SNCF, farklı ve bir o kadar yaratıcı bir çalışmaya imza attı. PR çalışmalarının en önemli sonucu olan WOMM (Word of Mouth Marketing)’u yaratmada başarılı bir şekilde öne çıkmayı başaran bir çalışma gerçekleştiren SNCF, TBWA Paris ile bu yaratıcı çalışmayı ortaya çıkarırken oldukça eğlendiklerini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Avrupa’nın her noktasını Fransa ile bağladığı mesajı üzerinde durulan çalışmada, Avrupa’nın her noktasına açılan sihirli kapılar konsepti yaratılmış. Fransa’da hazırlanan çalışma ile Alice’in sihirli dünyasına açılan kapı benzeri arkası olmayan kapılar belli başlı meydanlarda uygulanmış. Bu boşluğa açılan kapıları açanları bekleyen sürpriz ise Avrupa’nın başka yerinde eş zamanlı olarak hazırlanan çalışma olmuş. Fransa’yı Almanya, İtalya, İspanya ve daha birçok Avrupa kentine bağlayan SNCF’nin bu hizmetini en iyi şekilde özetleyen bu başarılı çalışma ile bir hayli WOMM etkisi yaratacağı ortada.

http://www.youtube.com/watch?v=GGW6Rm437tE

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın