Avea, Fasulyeli kampanya reklamlarının yanı sıra en çok kullandığı ünlülerden biri olan Ata Demirer ile yeni bir çalışma daha hazırladı. İnternet paketlerinin hızı ile ilgili olan bu çalışmada aslında bir nevi Turkcell’in son mobil data hızı ile ilgili olan reklamının izleri, o reklamdan esinlenme olarak hazırlanmış ögeler mevcut diyebiliriz.

Çalışmada Ata Demirer’e yeni bir karakter oturtulmuş, Furtay. Bu karakterimiz hızlı çıkış yapan bir şarkıcı olarak karşımıza çıkıyor. Avea’nın yenilenen internet hızını gösterebilmek için ana karkaterimizi helikopterden hayranlarının bulunduğu yere doğru atarak, Furtay’ın yer çekimine göre ivmelenmesi ve hızı ile Avea’nın internet hızı karşılaştırılan reklam çalışmasında, Avea’nın interneti yer çekiminden daha hızlı olarak sonuçlanıyor.

Avea’nın yıllardır reklam ajansı olarak çalışan TBWA İstanbul ile başarılı çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Fasulye karakterinden ziyade Ata Demirer’in de reklamlarda kullanılmaya devam etmesi, Avea’nın hem ünlü hem de kendi karakterlerinin devamlılıklarına ne kadar sadık olduğunu ortaya koyuyor.

http://vimeo.com/72671077

Dipnot: Avea’nın bu yeni çalışması ile Turkcell’in mobil data hızı ile ilgili çalışmasını ne kadar yakın buluyorsunuz?

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın