Audi, Elektrikli Araç Teknolojisini Tanıtmak İçin Futuristik Bir Kaçış Odası Tasarladı 0

Eğlence anlayışını farklı bir noktaya taşıyan kaçış odaları, son yıllarda dünyada oldukça popüler hale gelen bir konsept. Bununla birlikte ülkemizde de bu konsepte belirli bir ilginin olduğunu söylemek mümkün. Öyle ki, İstanbul’un özellikle belli bölgelerinde kaçış odası konseptini farklı şekillerde müşterilerine sunan pek çok işletme bulunuyor. Oldukça popüler olan bu konsept, şimdi de büyük bir otomobil markası tarafından reklam aracı olarak kullanıldı.

Alman otomobil üreticisi Audi, İspanya’da yeni elektrikli araç teknolojisini tanıtmak için futuristik tarzda bir kaçış odası tasarladı. Otomobil üreticisinin E-Tron Room adını verdiği yüksek teknoloji kaçış odası, bu ay içinde Barselona’da açıldı ve orada iki gün boyunca yer aldıktan sonra İspanya’nın başkenti Madrid’e transfer edildi.

Audi İspanya, bu futuristik kaçış odasının içinde tam olarak neler olduğuna dair pek bir şey söylemedi. Ancak Audi’nin kaçış odası deneyiminin bolca ışık, interaktif teknoloji ve robot içerdiği biliniyor. Katılımcılar, bu ilginç kaçış odası deneyiminde, Audi’nin yeni elektrikli araç teknolojisini tanıtmak amacıyla tasarlanan odalardan en birini keşfedebiliyorlar.

Bununla birlikte Audi İspanya, resmi Youtube hesabından bu futuristik kaçış odasına dair bazı videolar paylaştı. Bu videoların iki tanesinde E-Tron Room’un bazı görüntüleri yer alıyor ve bu görüntüler, adeta bilim kurgu filmi Tron‘dan alınmış sahneler gibi görünüyor.

Diğer birçok büyük otomobil markası gibi elektrikli araçlar üzerine odaklanan Alman otomobil markası Audi, bu zamana kadar birçok elektrikli araç tanıttı. Hatta bu araçlardan biri de geçtiğimiz nisan ayında sizlere bahsettiğimiz crossover SUV sınıfındaki Audi E-Tron Sportback isimli araçtı. Bu elektrikli araç, markanın E-Tron konseptindeki birçok aracından sadece bir tanesi ve bu aracın Tesla Model X‘e rakip olacağı ifade ediliyor.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Volvo: Uçan Arabalar İki Yıl İçinde Piyasada Olacak 0

Volvo’nun ana şirketinin ABD menşeli bir teknoloji start-up’ını satın almasıyla uçan arabaların önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya çıkabileceği duyuruldu.

Uçan arabaların önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya çıkabileceği bildirildi.

Teknoloji start-up’ı Terrafugia’dan yapılan açıklamada, satın alma sonrasında gelecek finansman sonrasında Transition adlı, hem karada hem havada seyahat edebilen, hibrit aracın piyasa çıkışının hızlandırılacağı bildirildi.

İki kişilik bir kabine sahip olan araç, bir dakikadan kısa bir sürede açılabilen, katlanabilir kanatlarıyla ilk uçuşunu 2009 yılında gerçekleştirdi.

Yaklaşık 280 bin dolar değerinde olan Transition, üç kilometre yüksekliğe çıkabiliyor ve saatte 160 kilometre hızla 640 kilometre yol alabiliyor.

Terrafugia, büyük bir şirketin yatırım yapması amacıyla, geçtiğimiz aylarda mühendis sayısını üç katına çıkararak çalışmaları hızlandırmıştı.

Çinli otomotiv devi Geely tarafından tamamen satın alınan şirkete yapılan ödeme hakkında ise bilgi verilmedi.

Geely Genel Başkanı Li Shufu, “Bu son derece heyecan verici bir sektör ve biz Terrafugia’nın bildiğimiz anlamdaki ulaşım alışkanlıklarını kökten değiştireceğine inanıyoruz” dedi.

Terrafugia’ya yaptıkları yatırımın ortak vizyonlarının bir yansıması olduğunu söyleyen Shufu, “Terrafugia’yı, uluslararası operasyon ağımız ve yenilik konusundaki geçmişimizle tamamen destekleyerek, uçan arabalar üreteceğiz” dedi.

Terrafugia CEO’su Chris Jaran ise, “Terrafugia, henüz çok yeni olan ama son derece heyecan veren bir sektörde öncü olma fırsatını sunuyor” dedi.

Şirkete ABD Ulusal Havacılık İdaresi’nden, genellikle uçan araçlara verilen, özel bir muafiyet belgesi verildi.

Transition sahipleri, 20 saatlik bir eğitim sonrasında alabilecekleri sportif pilotluk sertifikası ile yasal olarak uçabilecekler.

Efsane Seri Deneysel Bankacılık Sona Erdi 0

Garanti Bankası’nın uzun yıllardır devam eden efsane reklam serisi Deneysel Bankacılık çekilen son filmle sürpriz bir şekilde sona erdi.

Deneysel Bankacılık, kardeşi Garanti Bankası’nda çalışan Tanju Öztürk’ün arkadaşı Şafak’la Garanti’ye rakip olmaya çalışmasını konu ediniyordu. Her biri birbirinden eğlenceli videolardan oluşan bu seride ana karakterimiz Tanju sürekli başarısız olsa da asla çalışmaktan vazgeçmiyor, hep daha iyisini üretmeye çalışıyordu.

Yıllarca en çok konuşulan dijital projelerden biri olmayı başaran Deneysel Bankacılık yayınladığı son videoyla yine kendine has üslubuyla sona geldiğini anlattı. Video hakkında spoiler vermeden sizi hüzünlü ama eğlenceli The End videosuyla baş başa bırakıyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link