Audi, Elektrikli Araç Teknolojisini Tanıtmak İçin Futuristik Bir Kaçış Odası Tasarladı

Eğlence anlayışını farklı bir noktaya taşıyan kaçış odaları, son yıllarda dünyada oldukça popüler hale gelen bir konsept. Bununla birlikte ülkemizde de bu konsepte belirli bir ilginin olduğunu söylemek mümkün. Öyle ki, İstanbul’un özellikle belli bölgelerinde kaçış odası konseptini farklı şekillerde müşterilerine sunan pek çok işletme bulunuyor. Oldukça popüler olan bu konsept, şimdi de büyük bir otomobil markası tarafından reklam aracı olarak kullanıldı.

Alman otomobil üreticisi Audi, İspanya’da yeni elektrikli araç teknolojisini tanıtmak için futuristik tarzda bir kaçış odası tasarladı. Otomobil üreticisinin E-Tron Room adını verdiği yüksek teknoloji kaçış odası, bu ay içinde Barselona’da açıldı ve orada iki gün boyunca yer aldıktan sonra İspanya’nın başkenti Madrid’e transfer edildi.

Audi İspanya, bu futuristik kaçış odasının içinde tam olarak neler olduğuna dair pek bir şey söylemedi. Ancak Audi’nin kaçış odası deneyiminin bolca ışık, interaktif teknoloji ve robot içerdiği biliniyor. Katılımcılar, bu ilginç kaçış odası deneyiminde, Audi’nin yeni elektrikli araç teknolojisini tanıtmak amacıyla tasarlanan odalardan en birini keşfedebiliyorlar.

Bununla birlikte Audi İspanya, resmi Youtube hesabından bu futuristik kaçış odasına dair bazı videolar paylaştı. Bu videoların iki tanesinde E-Tron Room’un bazı görüntüleri yer alıyor ve bu görüntüler, adeta bilim kurgu filmi Tron‘dan alınmış sahneler gibi görünüyor.

Diğer birçok büyük otomobil markası gibi elektrikli araçlar üzerine odaklanan Alman otomobil markası Audi, bu zamana kadar birçok elektrikli araç tanıttı. Hatta bu araçlardan biri de geçtiğimiz nisan ayında sizlere bahsettiğimiz crossover SUV sınıfındaki Audi E-Tron Sportback isimli araçtı. Bu elektrikli araç, markanın E-Tron konseptindeki birçok aracından sadece bir tanesi ve bu aracın Tesla Model X‘e rakip olacağı ifade ediliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Apple Kendi Kredi Kartını Çıkarıyor

Dün sizlere Apple TV’nin üyelik modeline geçerek abonelik satmaya hazırlandığından bahsetmiştik. Apple yine markasını genişletecek bir yeniliğe imza atmak üzere. Wall Street Journal’ın haberine göre Goldman Sachs ve Apple, Apple Bay markası taşıyacak yeni bir kredi kartı çıkaracaklar.

Apple ve Goldman Sachs, yeni bir ortak kredi kartı çıkarmak için hazırlıklara başladılar. Habere göre, planlanan kredi kartı Apple Pay markasını taşıyacak ve gelecek yıl müşterilere sunulacak.

Apple, Goldman Sachs ile yaptığı anlaşma sonrasında mütyerileri için ödül kartı konusunda Barclays PLC ile uzun süredir devam eden işbirliğini de sona erdirecek.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Tesla’nın Türkiye’ye Ne Zaman Geleceğini Elon Musk Twitter’dan Yanıtladı

Daha önce sizlere Tesla’nın Türkiye pazarına girmek istediğinden bahsetmiştik. Pek çok kişi Tesla markasının ülkemize gelmesiyle ilgili oldukça sabırsız. Dün akşam İsa Yeter isimli bir Türk Elon Musk’ı etiketleyerek Tesla’nın Türkiye’ye ne zaman geleceğini sordu. İsa Yeter’in “Ne zaman roadsters için bir test sürüşü yapabilecek? Roadster’ın kurucularından biri olmak ve test etmek için Türkiye’den CA’ya geldim, ama şans yok.” tweetine Elon Musk yanıt verdi.

Elon Musk yanıtında “Bu yıl içinde Tesla’yı Türkiye’de piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunmada bizzat orada olacağım.” dedi.

Şubat ayı itibarıyla Tesla’nın ürettiği toplam elektrikli araç sayısı 300 bini geçti.

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) en güncel verilerine göre, mart ayı sonu itibarıyla Türkiye’de yaklaşık 12,2 milyon trafiğe kayıtlı otomobil bulunuyor.

Türkiye’de Tesla’nın elektrikli otomobillerini kullananların sayısı birkaç yüz kişiyi bulurken, şarj istasyonlarının ve servis hizmetlerinin yetersizliği genel olarak elektrikli araç piyasasının önündeki en büyük engeller olarak gösteriliyor.Uzmanlar, yüksek petrol fiyatları ve Türkiye’nin petrolde dışa bağımlılığı göz önüne alındığında, elektrikli araçların ülkede yaygınlaşmasının petrole olan bağımlılığı azaltabileceğini vurguluyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link