Günümüzün hızlı yaşamında birçoğumuz boş boş durmanın kıymetini unutalı aslında çok oldu. İşte bu sorunun farkına varan Amstel ve yaratıcı ajansı NEXT-DC ortaya şahane bir çalışma çıkardı. 3 dakikalığına boş boş durmayı ödüllendirmenin en iyi yolunu bulan Amstel ve ajansı NEXT-DC, Sofya’da kurdukları bir stand ile ilgililerin yalnızca 3 dakika stand önünde durmasını sağlayarak onlara ödül olarak bir kutu Amstel hediye ettiler.

Bu çalışmayı anlamak için oradan geçen birinin dikkatini çekmesi ilk hedefti tabi ki. Bu ilk etkileşim gerçekleştikten sonra zaten çalışmanın diğer aşamaları ardı ardına geldi. İlk etkileşimle birlikte 3 dakika bekleyen kişiler ödülleri olan bir kutu Amstel’i alırken, bu geçen 3 dakikanın aslında o kadar boş bir vakit olmadığını da anlamış oldu. Hayata ara sıra bu şekilde verilecek molaların aslında bizi dinlendireceği ve beynimizi geliştireceği de bilim adamları tarafından ortaya konulmuş gerçeklerden biri. İşte Amstel aslında bir sosyal sorumluluk düşüncesiyle bu gerçeğe dikkat çekmeyi çok iyi bir şekilde başarmış diyebiliriz.

http://www.youtube.com/watch?v=QT8X_upKclo

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın