Amazon, Amiral Battı Oyununu Patlayan Arabalarla Gerçek Hayata Taşıdı

Amazon, kendi yayın platformu olan Amazon Prime Video üzerinde yayımlanan ve geçtiğimiz günlerde ikinci sezonu başlayan otomobil programı The Grand Tour‘un tanıtımı için ABD’nin New York şehrinde yer alan bir kafede, motorlu ve tekerlekli eşyaların yer aldığı ilginç bir viral reklam kampanyasına imza atmıştı ve biz de bunun haberini sizlerle paylaşmıştık. E-ticaret devi, programının tanıtımı için çeşitli reklam kampanyaları yapmaya devam ediyor.

PSFK’nın yaptığı habere göre Amazon Prime Video ve onun yaratıcı üretim ortağı Tool of North America, The Grand Tour programının ikinci sezonu için son derece dikkat çekici bir reklam kampanyasına imza attı. İki ekip, araba ve patlayıcı kullanarak “amiral battı” oyununun gerçek versiyonunu hayata geçirdi. Üstelik “Battle Cars” (Savaş Arabaları) ismiyle hayata geçirilen oyun, Amazon’un sahibi olduğu canlı yayın platformu Twitch üzerinden canlı olarak yayımlandı.

Bildiğimiz amiral battı oyununun gerçek hayattaki versiyonu olarak adlandırabileceğimiz oyun, boş bir arazi üzerine kurulan oyun alanında oynandı. İki Twitch yayıncısı, bu oyunu oynamak için canlı yayında karşı karşıya geldiler ve birbirleriyle mücadele ettiler. Bir aracın bulunduğu her karede, farklı düzeyde patlayıcı bulunuyordu. Bununla birlikte, izleyicilerin takımlara katılma, oyun alanındaki kareleri seçme ve onlara tıklama gibi çeşitli şekilde etkileşime girebilmesine imkan tanıyan bir oyun deneyimini oluşturmak için özel katmanlar programlandı.

Sonuç olarak çok sayıda gerçek patlamanın yer aldığı bir oyun ortaya çıktı. Bunun bir programı tanıtmak için epey masraflı bir yöntem olduğu söylenebilir. Twitch üzerinden canlı olarak yayımlanan bu bol patlamalı oyunun en önemli anlarının yer aldığı kısa videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Burger King, Suudi Arabistan’daki Kadın Şoförlere Ücretsiz Hamburger Veriyor

  • Suudi Arabistan’da geçtiğimiz seneye kadar kadınlar araba kullanamıyordu ve Burger King bu yasağın kalkmasını kutlamak için bir kampanya başlattı.
  • Burger King 24 Temmuz’a kadar Suudi Arabistan’daki kadın şoförlere bedava hamburgerleriyle destek verecek.
  • İlgili yazı; Coca-Cola’dan Suudi Arabistan’nın Kadın Şoförlerine Destek

Hatırlarsanız geçtiğimiz senenin Eylül ayında Suudi Arabistan’daki kadınların araba kullanma yasağı kalkmıştı. Bazı markalar buna yönelik bazı çalışmalar yapmışlardı. Bu kez kadın şoförlere destek Burger King’den geldi.

Burger King kadınların araba kullanmalarını kutlamak için restoranlarına araba sürerek gelen tüm kadınlara bedava hamburger veriyor.

Kampanya 24 Haziranda başlamıştı ve 24 Temmuz’da bitecek.

Burger King aynı zamanda Whopper Burger’ın ismini WhoppHer olarak değiştirdi ve hem Arapça hem İngilizce olarak “Kadınlarımızın araba sürmesini kutluyoruz” mesajını ekledi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Güney Afrika KFC, Neymar’ın Sakatlanma Hareketiyle Dalga Geçti

2 Temmuz’da oynanan 2018 Dünya Kupası Meksika – Brezilya maçında Neymar’ın bileğine basılmasıyla yaşadığı sakatlık ve sonrasında gösterdiği tepki çok konuşulmuştu.

Maçının son bölümlerinde Neymar, Miguel Layun’un topu almak için yanına geldiği esnada, Meksikalı oyuncunun ayağına basması nedeniyle acı içinde bağırdı. Sosyal medyada birçok futbolsever, Sambacı yıldızın rakibinin kırmızı kart görmesini sağlamak için böyle bir harekette bulunduğunu iddia etti.

Bileğine basılıktan sonra Neymar çimde bağırarak birkaç kez yuvarlandı. Alışılandan fazla ve değişik tepki gösteren Neymar’ın bu hareketi hem eleştirildi hem de sosyal medyada komik taklitlere sebep oldu. Sosyal medyadan gelen tepkilerin yanı sıra Güney Afrika KFC de bu furyaya katıldı ve Neymar’ın hareketiyle dalga geçen bir reklam yayınladı.

Reklam filminde sahada sakatlanan bir futbolcunun Neymar gibi yuvarlanarak KFC restoranına kadar gittiğini görüyoruz. Futbolcunun arkasından sürekli bir kamera koşuyor ve kamera onu yakaladığında futbolcu KFC’ye gelmiş oluyor. Ardından kasadaki kadına elindeki KFC torbasını gösteriyor ve “Make a meal of it” sloganı beliriyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link