Orta Dünya Yüzüklerin Efendisi ile birlikte hayatımıza giren kavramlardan biri. Bize sunulan bu fantastik dünyanın o kadar çok sevgilisi oldu ki Star Wars gibi epik bir hikayenin yanında yerini almayı başardı. Yüzükleri, kıyafetleri ile kendine has gerçekliği ile yaşadığımız dünyanın en güzel alternatiflerinden biri oldu.

Filmlerin çekiminin yapıldığı Yeni Zelanda da artık filmlerin yarattığı etki ile tüm dünyanın çekim merkezi haline geldi. Bu fantastik dünyayı başarılı bir şekilde dünyamıza entegre etmenin yolunu ise Air New Zealand başardı. Geçtiğimiz günlerde yayınladığı reklam filmi ile hem markasının tanıtımını yaptı, hem de serinin yeni filmi olan The Hobbit’in.

http://www.youtube.com/watch?v=cBlRbrB_Gnc

Serinin yeni filmine özel yapılan ilk çalışmanın ardından, başarıyı koklayan Air New Zealand ikinci reklamı da çekti. Bu sefer uçağın içinden çıkan kamera günlük yaşama giren Orta Dünya’yı anlatıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=C7q7WFMuxsg

Hobbit film serisinin yeni iki filminin daha geleceğini düşünürsek, bu şekilde başarılı bir çalışmaya imza atan Air New Zealand ‘ın bu çalışmadan daha çok ekmek yiyeceğini söylemek için kahin olmaya pek gerek yok.

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın