A La Turca denildiğinde aklımıza şüphesiz ki ilk gelen şey Cem Yılmaz’lı lansman reklam filmleri oluyor. Tadı damağımızda, jingle’ı aklımızda kalan reklamların ardından, FritoLay çatısının altındaki marka bir değişim süreci yaşadı. Cips kategorisinde hala ürün portföyü bulunan A La Turca, artık karşımızda FritoLay Türkiye’nin yeni bir kategorisi olarak duruyor, bisküvi, kek ve kurabiye.

Bisküvi, kek ve kurabiye olarak çıkarttıkları ürünlerin lansmanında ünlü yönetmen Metin Arolat ile çalışan ve Titrifikir imzası ile hazırlanan reklam filminde bir gelin kaynana muhabbetine tanık oluyoruz. Ancak bu muhabbet alışılan bir gelin kaynana muhabbetinden biraz farklı, çünkü gelinimiz bu sefer yabancı. Ufak kelime oyunları ile sempatik hale getirilen reklam çalışmasının ardından, lansmanın başarılı olup olmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=H6_WPaYOP9I

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın