Bilindiği gibi 1980’lerden sonra doğanlara “Y kuşağı” deniyor.  Bu kuşağı X kuşağı’ndan ayıran en büyük özelliklerinden biri ise iş seçimi. Bu yeni kuşak mutlu olduğu işte çalışmak istiyor para kazandığı işte değil! Bu yüzden de mutlu olduğu işte çalışmak için sık sık iş değiştiriyor. Bu açığı fark eden Adecco İnsan Kaynakları şirketi bir yarışma başlattı ve bunu yine bir kampanya viraliyle duyurdu. Kampanyanın ismi “Around the World in 80 Jobs”, konsept ise şöyle : 80 farklı yerde  80 farklı iş yap ve sana uyan mesleği seç. Bir yarışma başlatan Adecco size en yakışan mesleği bulmak için elinden geleni yapıyor. Kampanyanın virali ise oldukça keyifli:

httpv://youtu.be/CpvBfGUeaZs

Programın ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu proje şimdiden birçok insana ulaşmış durumda. Değişen dünyaya ayak uyduran Adecco bu proje ile birçok başarıya imza atacağa benziyor. Peki siz mutlu olduğunuz işi yapıyor musunuz?

Paylaş
Wanamaker'in dediği "Reklama harcadığım paranın yarısı boşa gidiyor, biliyorum. Ama hangi yarısının boşa gittiğini bilmiyorum" sözüne istinaden doğru yarıyı bulmaya gönül vermiş biri.

Bir Cevap Yazın