Yine bir olimpiyat, yine bir P&G sponsorluğu ve tüm başarılı sporcuların arkasındaki güç anneler.

P&G’den göz yaşartma garantili duygu yüklü 2016 Rio Olimpiyat reklamı geldi. “ Annelerin Gururlu Sponsoru” mottosuyla yola çıktığı olimpiyat reklamları serisinin bu bölümünde de P&G 2012, Londra’dan sonra bu sene Rio içinde hayranlık uyandıran bir iş ortaya çıkardı.

Kampanya P&G’nin hem yaz hem de kış oyunları için 10 yıllık olimpiyat sponsorluğunun bir parçası olarak ‘thank you mom’ Teşekkürler Anne! Ana başlığını ile 2012’de başlayan Londra olimpiyatlarında kullanmaya başlamıştı. Kampanya ve sponsorluk 2020 Tokyo olimpiyatları ile sona erecek olsa da annelere saygı duruşu yapan reklamları ile P&G sonrasında da konuşulmaya devam edilecek gibi görünüyor.

Rio 2016 reklamı, online mecralarda çoktan yayınlanmaya başladı ve 30 farklı ülkede uyarlanmış versiyonları ile yayınlanmaya başlayacak.

Aslında “Teşekkürler Anne” kampanyasına asıl ilham veren geçtiğimiz yıl Kasım ayında YouGov ile beraber P&G’nin 14 ülkede 15.000 anne ile sürdürdüğü anket çalışmasıymış. Anketi cevaplayanların %97’si anneliğin yaratmış olduğu taleplere tam olarak hazır olmadıklarını belirtirken %54’ü kendi çocukları doğduktan sonra annelerinin yaptıklarını daha çok takdir ettiklerini belirtmişler. E annelerimizin “ anne olunca anlarsın” dediği kadar var demekki. Özellikle kendi çocukları ile yaşadıklarının onlara kendi annelerinin sabrını hatırlatarak kendi anneleri ile iyi empati kurmalarını sağladığını belirtmiş.

P&G Küresel Anneler Raporu:

Venus, Pampers, Always, Olay ve Gillette markaları için yapılan bu çalışma P&G global marka yetkilisi tarafından şöyle değerlendirildi.

Bu kampanya her başarılı sporcunun arkasında harika bir anne olduğu içgörüsü ile başladı, annelerin gururlu sponsoru olmak bizi doğal olarak oyunlara götürdü çünkü P&G markaları Olimpiyat serüveni yaşayan annelerin bir parçası ve bunınla beraber her gün her annenin ve onların çocuklarının da bir parçası.

Bizler annelerin hayatlarının her kesiminde nasıl güçlü olduklarını gördük. Kampanyamız boyunca herkesi annelerine güçlü çocuklar yetiştirdikleri için onlara Teşekkür etmeye davet ediyoruz.” dedi.

Londra 2012 reklamı ise şöyle:

Bizleri hayatın zorlu koşullarına hazırlayan annelerimize sevgilerle,

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın