Hızlı tüketim malları hayatımızın her yerinde, her anında bizimle. Fast food ise bu hızlı tüketimin en büyük kalemlerinden birini oluşturuyor. Büyük markalar olan McDonald’s, Burger King gibi markaların yanı sıra, tatlı sektöründe Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Ülker yeni bir kategori ile kurumsal portföyünü daha da genişletiyor.

3 dakikada makarna hazırlamak fikri, özellike büyük şehirlerde yaşanan zaman sıkıntısı nedeniyle birçok tüketiciyi cezbedecek bir slogan olarak karşımıza çıkıyor. Alp Kırşan ile hazırlanan reklam filmi ile lansmanı yapılan Ülker’in yeni markası “MakarNeks”, belki de güvenilir bir firmanın altında çıkmasının ekmeğini yiyecek olsa da reklam filmi ile çok fazla gündeme geleceğini söylemek mümkün değil gibi gözüküyor. Daha başarılı reklamlara imza atan Ülker ve UltraRPM’in, yeni lansmanda biraz daha sönük kaldığını söylemek mümkün. Mesaj olarak yoğunluğu iyi olsa da uygulamada başarılı olamamış bir çalışma olmuş.

http://www.youtube.com/watch?v=QJaUtb3NqZA

http://www.youtube.com/watch?v=rpidOxu57vE

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın