Samsung’tan Fiziksel Mağazacılığa Güç Kazandıracak Teknolojik Pop-up Mağazalar

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, geçtiğimiz günlerde ABD’de gerçekleşen ve National Retail Federation (Ulusal Perakende Federasyonu) isimli kuruluşun düzenlediği Big Show isimli etkinlikte “Bağlantılı Mekanlar” isimli bir konsepti tanıttı. PSFK’nın yaptığı habere göre Samsung’un yeni Bağlantılı Mekanlar Konsepti, perakende şirketlerinin fiziksel mağazalarda verileri takip etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Güney Koreli şirket, bu konsept kapsamında fiziksel işlerde kullanılması için perakende şirketlerine kiralamak üzere, nesnelerin interneti teknolojisiyle donatılmış pop-up mağazalar sunmaya başladı. Buradaki amaç, bu pop-up mağazaları, veri toplama ve tüketici davranışlarının gerçek zamanlı analizi ile birlikte işletme sahiplerine yardımcı olacak araçlar ile donatmak. Bu bağlantılı mekanlar tarafından sağlanan bilgi; müşteri demografikleri, mağazada geçirilen zaman ve yaya trafiğini içeriyor. Bununla birlikte parametreler, belirli zaman aralıklarına ya da mağaza içerisindeki belirli bölgelere odaklanması için ayarlanabiliyor.

Bu teknolojiyle birlikte perakende şirketleri, aynı online platformların yaptığı gibi müşteri davranışları ve başarı ve başarısızlık noktaları hakkında bilgi veren kesin verilere dayalı olarak süreçleri yeniden düzenleyebilecekler. Bu doğrultuda yapılan doğru değişiklikler ise satışların artmasını sağlayabilir ve envanteri efektif bir şekilde takip etmek, fiziksel olarak faaliyet gösteren bir işletmenin yatırım getirisini (ROI) artırmasına yardımcı olabilir.

Samsug’un Bağlantılı Mekanlar konseptinde, bulut tabanlı bir içerik kullanarak mağazaların alışveriş yapan kişilerle etkileşime girmesine imkan tanıyan tabletler de yer alıyor. Bunun yanı sıra konsept, envanter yönetimi için mobil tarama ve bir dijital etkileşimli kiosk’u da içeriyor. Bir müşteri kiosk’a girdiğinde, ürün seçimlerini göstermek için sensörler tarafından bir bölgelere ayırma senaryosu aktif hale getiriliyor. Bir satın alma gerçekleştiği takdirde, ekran promosyonları, indirimleri ve çeşitli satın almak seçeneklerini gösterebiliyor. Tercihler ise perakende şirketlerinin alışveriş verisine erişmesi için kaydediliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

RFID Teknolojisi ile Etiketleri Okuyup Faturalandıran Otomatik Alışveriş Sepeti

Japon elektronik markası Panasonic, ilk otomatik alışveriş sepetini geliştirdi. Regi-Robo isimli alışveriş sepeti, içine konulan ürünlerin RFID etiketlerini otomatik olarak okuyor ve bu sayede ürünlerin fiyatlarını algılayarak bunları faturanıza ekliyor. Üstelik bu alışveriş sepeti, açılıp kapanabilen alt kısmı sayesinde ürünleri poşetleyebiliyor.

Zaman kazandırmayı amaçlayan ürün, ödemenizi de nakit veya kredi kartı ile yapmanıza izin veriyor. Osaka’da bir markette test edilen otomatik sepetin, 2018’de kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

‘Türkiye Uzay Ajansı’ ile İlgili Açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Uzay Ajansı’nın uzay teknolojileri alanında ulusal boyutta yapılan çalışmaları koordine edecek ve uluslararası ilişkileri yürütecek bir yapıda olacağını açıkladı.

Varank, “Uzay sanayinin güçlendirilmesi, uzay teknolojileri alanında bilimsel altyapıların ve insan kaynağının geliştirilmesi, kapasite ve yeteneklerin daha da artırılması için Türkiye Uzay Ajansı’nı kuruyoruz” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Uzay Ajansı’nın uzay teknolojileri alanında ulusal boyutta yapılan çalışmaları koordine edecek ve uluslararası ilişkileri yürütecek bir yapıda olacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan Türkiye Uzay Ajansı için geri sayım başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin milli çıkarlarını gözetecek ajansın uzay alanında koordinasyon sağlayacak ve denetleyecek bir sistem olduğunu anlattı.  Öncelikli hedefin sektörü yönlendirmek, koordine etmek ve uluslararası ilişkileri tek elden yönetmek olduğunu belirten Varank, “Türkiye Uzay Ajansı, 100 günlük icraat programında belirttiğimiz gibi bu yıl içinde kurulacak. Teşkilatlanma çalışmaları ise en kısa sürede tamamlanacak” İfadelerini kullandı.

“Kapasite ve yeteneklerin daha da artırılması için Türkiye Uzay Ajansı’nı kuruyoruz”

Uzay sanayinin güçlendirilmesi, uzay teknolojileri alanında bilimsel altyapıların ve insan kaynağının geliştirilmesi, kapasite ve yeteneklerin daha da artırılması için Türkiye Uzay Ajansı’nı kurduklarını belirten Bakan Varank şunları kaydetti:

“Uzay sanayinin gelişmesi, yürütülen projeler ile programa alınan yeni projelerin çoğalması sebebiyle uzay ve havacılık alanında koordinasyon sağlayacak ve denetleyecek ve Türkiye’nin milli çıkarlarını gözetecek bir yapı ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Uzay sanayinin güçlendirilmesi, uzay teknolojileri alanında bilimsel altyapıların ve insan kaynağının geliştirilmesi, kapasite ve yeteneklerin daha da artırılması için Türkiye Uzay Ajansı’nı kuruyoruz. Bu kurum, uzay teknolojileri alanında belirlenen temel politika ve stratejilerinin uygulanmasını sağlayacak. Dışa bağımlı olmayan rekabetçi bir sanayinin geliştirilmesine zemin hazırlayacak. Kapasite ve yeteneklerin artırılması için çalışacak. Bu alanlarda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşları koordine edecek. Ulusal ve uluslararası ilişkileri yürütecek bir yapıda olacak. Aynı zamanda fırlatılan uyduların kayıtlarını da tutacak. Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde Türkiye’nin haklarını takip ederek diğer uzay ajansları ile ikili ve çoklu iş birliklerini geliştirecek.”

Kaynak: Hürriyet

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link