Money Club 22 Farklı Marka ile Anlaştı 0

Migros bu yıl 63. yaşını 22 farklı marka ile iş birliğine giderek kutluyor. 2-15 Kasım arasında geçerli kampanyalarla Money Club Kart sahiplerine 22 markada geçerli indirim ve avantaj sunuyor.

Migros, uzun yıllardır Türk perakende sektörünün en önemli oyuncularından biridir. İştiraki Kipa’nın 168 mağazası dahil yurt içinde 1700’ün üzerinde noktada bulunan Migros, giyimden sağlığa, teknolojiden e-ticaret’e kadar birçok farklı sektörde 22 marka ile ortak hareket edip, sadakat programı Money Club’a dahil olan müşterilerine avantajlar sağlamaya başladı.

Altınyıldız, Anadolu Sağlık Merkezi, Arçelik, Atasun Optik, Beko, Boyner, Carter’s, Çiçek Sepeti, Cinemaximum, D’S Damat, Garenta, Hotiç, Kamil Koç, Kidzania, Kidz Mondo, Koçtaş, Mc Donald’s, Morhipo, Penti, Petrol Ofisi, Setur ve Tchibo ile iş birliğine giden Migros’un Money Club programı, şu an hali hazırda 10 milyon aktif kullanıcı ve 5.6 milyon kişisel teklif ile Türkiye’nin en büyük sadakat programı olarak göze çarpıyor.

Bu arada geçtiğimiz günlerde Brandweek’te konuşmacı olarak yer alan Migros CRM ve Pazarlama Direktörü Kına Demirel Beskinazi’nin ifadelerine göre, Migros’un cirosunun %78’inin Money Club programı aracılığı ile gerçekleştiğini de belirtmemizde fayda var.

Kampanya hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Oyuncak Devi Toys R Us’ın İflası Walmart’ın İştahını Kabarttı 0

Hatırlayacağımız üzere, oyuncak sektörünün en önemli perakendecilerinden Toys R Us, kısa bir zaman önce iflasını istemişti. Şirketin bu noktaya gelmesinde, dijital dönüşüme zamanında ve tam olarak uyum sağlayamaması başta olmak üzere, farklı nedenlerin etkili olduğu söylenmişti. Bu gelişme, perakendeciliğin dünya devi Walmart’ın iştahını kabartmış olacak ki şirket bu yıl, çevrimiçi olarak satışa sunduğu oyuncak çeşidini tam üç katına çıkarma kararı aldı.

Walmart, oyuncak çeşidini üç katına çıkarmaya hazırlanıyor.

Walmart ayrıca, çocukların yeni oyuncakları deneyebileceği 20 bin etkinlikten oluşan Toys That Rock parti serilerini 4 Kasım’da başlattı. Walmart böylece, mağazalarını da çocuklar için bir çekim alanı hâline getirmeyi hedefliyor.

Walmart Satın Alma Baş Sorumlusu Steve Bratspies, geçen yılın popüler oyuncağı Hatchimals için yeterli tedarik sağladıklarını, bu yılın en çok tutulacak oyuncağı olması beklenen Fingerlings ile müşteri talebini artırmak istediklerini söyledi. Bratspies, Fingerlings’in bazı mağazalarında raflara yerleştirildikten kısa bir süre sonra hızla tükendiğini de sözlerine ekleyerek, Walmart ekibinin bu oyuncaktaki potansiyeli ilk keşfeden olmasının önemli olduğunu ve önümüzdeki dönemdeki yoğun talebi karşılamak için yeterli tedarik sağladıklarının altını çizdi.

Walmart mağazalarında düzenlenmekte olan Toys That Rock partilerine katılanlar, Walmart oyuncak kataloğunu inceleyebiliyor ve örnek oyuncakları mağazada deneyen çocuklar, katalogdaki çıkartma sayfalarını kullanarak hangi oyuncakları istediklerini işaretliyor.

Oldukça popüler oyuncak Hatchimal, yoğun talep görmüştü.

Her ne kadar Walmart e-ticaret reklamları üzerine odaklansa da mağazadan yapılan alışverişleri de çeşitli yollarla daha iyi noktaya getirmek için çalışıyor. Dünyanın en büyük perakendecisi oyuncak partilerinin yanı sıra, yılbaşı heyecanının yaşanacağı Aralık ayında, parti malzemeleri ve hediyelik eşyalara odaklanan etkinliklere ev sahipliği yapmayı öncelikleri arasında görüyor.

Bir tür parmak kuklası olarak tanımlayabileceğimiz Fİngerlings’in önümüzdeki dönemde de popülerliğinin artması bekleniyor.

Walmart, mağaza içi müşteri deneyimini daha da geliştirmek adına geçen yıl sonuna doğru başlattığı Holiday Helpers uygulamasıyla, Noel ve yaklaşan yeni yıl nedeniyle artan yoğunlukta müşterileri en kısa kasa kuyruğuna yönlendirmişti. Bu yıl sayıları daha da artacak Holiday Helpers görevlileri artık, e-ticaret siparişlerinin tesliminde de rol oynayacak ve elektronik ile oyuncak kategorilerinde müşteri hizmeti de sağlayacak.

Holiday Helpers görevlileri, Walmart mağazalarında müşterilere yardım etmekle görevli.

Kendini sürekli yenileyip piyasadaki konumunu sağlamlaştıran, farklı pazarlama teknikleriyle müşterilerine daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmak için kendini geliştiren Walmart, bakalım oyuncak piyasasını da sarsacak mı? Sektörün en büyük oyuncularından Toys R Us havlu atmışken ve hem mağaza içi deneyimde hem de e-ticarette çocuklar ve aileleri için iyi bir vitrin oluşturan perakende devinin, bu alanda da ilerlemesinin şaşırtıcı olmayacağını düşünüyorum.

Ucuzluk Mağazalarının Başarısı, Amazon ve Walmart Gibi Şirketleri İştahlandırdı 0

Perakende devi şirketler, bu zamana kadar online satışlarda hep varlıklı kesime odaklandı. Ancak bu durum, yavaş yavaş değişiyor. Artık Amazon ve Walmart gibi perakende şirketleri, düşük gelirli kişilere odaklanmaya çalışıyorlar. Birleşik Devletlet Tarım Dairesi, bu yılın başında Amazon ve Walmart’ın, SNAP (Supplemental Nutrition Assistance Program / Tamamlayıcı Beslenme Destek Programı) kapsamında yer alan kişilere gıda ürünleri satacak olan şirketler arasında yer alacağını açıklamıştı. İşte bu açıklama, bu değişimin en büyük göstergesi.

Business Insider’ın yaptığı habere göre ABD baz alındığında, online alışveriş yapan kişiler, genelde daha refah içinde yaşayan kişiler oluyorlar. Öyle ki, ABD’de online alışveriş yapan kişilerin %55’inin aile bireylerinin toplam yıllık geliri 75.000 dolar ve üstü. İşte bu yüzden Amazon ve Walmart gibi sektördeki büyük oyuncular, online satış stratejilerini belirlerken hep daha varlıklı kişilere odaklandılar.

2015 yılında Amazon Prime üyesi bir ev halkının ortalama yıllık geliri 69.300 dolardı ve bu rakam, ortalama bir ABD’linin yıllık gelirinden kabaca 15.000 dolar daha fazla. Walmart ise e-ticaret yatırımlarında ürünleri genele göre daha pahalı olan, daha moda markalara odaklandı. Ancak bu tarafta, pazar doygunluğa ulaşmaya başlıyor ve perakende şirketleri, daha düşük gelire sahip olan kişilerin yer aldığı tarafta da para kazanılabileceğinin farkına varmaya başladı.

Sears ve Macy’s gibi büyük mağazalar, satışları artırmaya çalışırken dolar mağazaları (bizdeki bir milyonculara tekabül ediyor) ve diğer yüksek bütçeli perakende şirketleri, bütün pazarı domine ediyorlar. 2010 ile 2015 yılları arasında, ABD’deki dolar mağazalarının satışları 30,4 milyar dolardan 45,3 milyar dolara yükseldi. Gordan Haskett isimli araştırma firmasının yaklaşık olarak 500 hane ile yaptığı ankete göre geçtiğimiz eylül ayında dolar mağazaları ve indirim mağazaları, diğer bütün mağaza türlerinden daha fazla satış gerçekleştirdi.

İşte Amazon ve Walmart da yeni hamleleriyle online tarafta düşük gelirli kesim ile iyi bir marka-müşteri ilişkisi kurarak bu pazardan pay almak istiyor. Bu şirketlerin büyüklükleri düşünüldüğünde ise bu pazarı da kısa süre içinde domine etmeleri pek de zor gibi görünmüyor.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link