Nisan ayında VW Hollanda resmi Facebook hesabında bir aracının deneyimini yaşayan tüm bireylerin istek ve beklentilerinin hep bir adım ileride olduğunu anlatan çocuk ve ebeveyn temalı bir reklam filmi yayınlıyor.Reklam filmi gerçekten bir çok yorum ve beğeni alıyor. Timo Ros adındaki bir kullanıcı ise şöyle bir yorum paylaşıyor “Ya ben aptalım ya da kendiliğinden fren yapabilen bebek arabası gerçekten iyi bir fikir?”

Otomobil pazarında iyi bir aile arabası, sağlamlık, güvenilirlik gibi güçlü pazarlama sloganları kullanan Volkswagen firması bu yorumu bir fırsata çevirerek VW Golf‘te kullanılan sensörler ve mesafe kontrol sistemini ekleyerek tüm anne ve babaların hayalini gerçeğe çeviren bir bebek arabası yaratıyor.

İzlediğimiz reklam filmi ve sonrasında gelişen olaylara baktığımda çok güzel bir ders çıkarmak mümkün. İşte sosyal medyanın gücü demekten kendimi alamadım. Markaların sosyal medya yorumlarını ciddiye alarak tüketicilerinin gerçekten ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve kendi alanlarında öncü kabul edilebilecek ürünler yaratabilmenin en güzel kanıtını izlemiş olduk.

Bir Cevap Yazın