Turkcell’in Lifecell Reklamını Tartıştık [Video]

Bu hafta #HaftanınGündemi serisinde, Turkcell’in Athena Gökhan’lı Lifecell reklamı ile ilgili keyifli bir sohbet ettik. Sohbetimize konu olan haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz. Yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Haber İçeriği

Turkcell’in geçtiğimiz günlerde lansmanını yaptığı Lifecell hizmeti için çektiği reklam filmi Jain isimli şarkıcının bir video klibinden alıntı olduğu iddia ediliyor.

Aynı zamanda reklam filminin müziğinin de DNCE isimli şarkıcının Kissing Strangers şarkısının melodisine sahip olduğu ve bu melodi üzerine yeni sözler yazılarak oluşturulduğu iddia ediliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Content Editor

Bir Cevap Yazın

Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu’ndan Ali Atıf Bir’e: Size “Hainlik Paradoksu” Kitabını Öneriyoruz

Hatırlarsanız birkaç gün önce Turkcell’in BiP’i dünyaya yaymaya Times Meydanı’ndan başladığını sizlere aktarmıştıkYurtdışındaki ilk reklam kampanyasını ABD’de hayata geçiren şirketin sonraki durakları İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya olacaktı.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, düzenlediği basın sohbet toplantısında, BiP’in yıl sonuna kadar yurtdışında 25 milyon kullanıcıya erişmeyi hedeflediğini belirtmişti.

Reklamın Times Meydanı’nda yayına girmesinin hemen ardından iletişim sektöründen Ali Atıf Bir’in bir yorumu Twitter’a düştü. Bir yorumunda “Turkcell 2 yıl sonunda BİP’le 25 milyon kullanıcıya ulaşacakmış! New York’ta dev ekranda bu reklam varmış. Müthiş bir kitap vardır: Aptallık Paradoksu. İş hayatındaki işlevsel aptallığın gücünü anlatır. Lütfen okuyun.” şeklinde Turkcell’i eleştirmişti.

Genelde bu tür yorumlara marka tarafında pek yanıt gelmez ancak bu sabah itibarı ile Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Ali Atıf Bir’i işaret ederek: “Türkiye aleyhine yaptığınız çalışmaları üzülerek takip ediyor, size “Hainlik Paradoksu” kitabını öneriyoruz.” yorumunda bulunduğunu gördüğümüzde bu konunun bir haber değeri taşıdığını düşünerek Pazarlamasyon’da yer vermek istedik.

Konu ile ilgili gelişmeler olduğunda sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Bu arada BiP’in ABD’de yayınlanan reklamını da hemen aşağıya ekledik.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Turkcell BİP’i Dünyaya Yaymaya Times Meydanı’ndan Başladı

Turkcell, mesajlaşma platformu BİP’i dünyaya yaymak için küresel iletişim kampanyası başlattı. Yurtdışındaki ilk reklam kampanyasını ABD’de hayata geçiren şirketin sonraki durakları İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya olacak.

Turkcell, Türk mühendislerce geliştirilen mesajlaşma platformu BİP’i dünyaya yaymayı hedefliyor. Yurtdışındaki ilk reklam kampanyasını ABD’den başlatan şirketin sonraki durakları İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya olacak.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, düzenlediği basın sohbet toplantısında  6 kişiye kadar aynı anda görüntülü görüşebilme, çift hattı tek cihazda kullanma, para transferi gerçekleştirme, sabit ya da operatör fark etmeksizin bütün numaraları arayabilme gibi özellikleriyle öne çıkan BiP’i dünyayla tanıştırmak için küresel iletişim kampanyası başlattıklarını söyledi. Terzioğlu “Tüm dünyada BİP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi.

Reklamın ana mesajını, “Diğerlerini bırakın; gelin BiP’i kullanın. Yeni teknolojileri deneyimleyin; sadece kullanmakla kalmayın kullandırtın” diye özetleyen Terzioğlu, global iletişim kampanyasının hedefinin ise ABD başta olmak üzere tüm dünyada BiP’in bir platform olarak yaygınlaşması olduğunu kaydetti.

Yıl sonuna kadar yurtdışında 25 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyorlar

Terzioğlu’nun verdiği bilgiye göre BİP’in hali hazırda 20 milyonu Türkiye’den, 5 milyonu yurtdışında toplam 25 milyon kullanıcısı bulunuyor. BİP’in yıl sonuna kadar yurtdışında 25 milyon kullanıcıya erişmeyi hedeflediğini Kaydeden Terzioğlu, öncelikle Avrupa’da yaşayan yaklaşık 5 milyon Türk’ü hedeflediklerini belirtti. Terzioğlu “Türk vatandaşları o ülkelerde uygulamayı kullanıyor. Ancak tablo bundan ibaret değil. İran’dan Suudi Arabistan’a, Fas’tan Ukrayna ve Belarus’a, Japonya’dan Brezilya ve Antartika’ya kadar dünyanın dört bir  yanında BİP kullanıcısı bulunuyor” ifadesini kullandı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?