Dijital Pazarlamacıların 4’te 1’i Pazarlama Harcamalarını Takip Etmiyor [Video]

Bu hafta #HaftanınGündemi serisinde dijital pazarlamacıların 4’te 1’inin pazarlama harcamalarını takip etmemesi ile ilgili keyifli bir sohbet ettik. Sohbetimize konu olan haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz. Yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Haber İçeriği

Greenlight’ın yaptığı araştırmaya katılan katılımcıların %36’sı kampanya hedeflerine güvenmiyor, %18’i ise kampanyalarının ulaşmasını istedikleri hedef kitleye ulaşmadığını söylüyor.

Her 10 pazarlamacıdan biri hangi kanalın kampanyası için doğru kanal olduğunu bilmediğini söylüyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Content Editor

Bir Cevap Yazın

Haftanın Gündemi #65

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 30 Eylül – 6 Ekim arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Çelik Satan Pazarlamacılardan Kuantum Pazarlamaya

Kuantum Pazarlama Nedir?

Kapı kapı dolaşıp çelik tencere satışı yapmaya çalışarak pazarlama yapılan o günlerden, sürekli bir veri akışının olduğu, her gün yeni bir kelime öğrendiğimiz ve pazarlamanın dijital dünyada kendini yeniden var ettiği bugünlerde hayatımıza yeni bir kavram daha giriyor: ‘’Kuantum Pazarlama”.

Kuantum pazarlama aslında şu ana kadar kullanılan pazarlama veri analizlerinde, dijitalleşmede, yapay zekayla yaratılan ürünlerde, pazar araştırmasında kullanılan teknolojik yöntemlere kadar hepsini oluşturan ve tüm bu teknolojinin altında yatan kilit noktadır. Kuantum en temelde tüm karmaşık sistemlerin sınıflandırıldığı ve özetlendiği ve her tür madde davranışını açıklamaya çalışan bir fizik dalıdır.

Kuantum ve Pazarlama Nasıl Birleşti?

Bugün hızla dijital ortama kayan pazarlamayla birlikte ortaya çıkan koca bir verinin analizinin sınıflandırılması, özetlenmesi, bilgi akışının yönetilmeye çalışılmasıyla birlikte kuantum ve pazarlama birleşerek kuantum pazarlamayı ortaya çıkarmıştır.

Pazarlamacıların Bu Alanda Başarılı Olması İçin Ne Gerekiyor?

IDM’nin beceri ve kişisel gelişim hakkında yaptığı son araştırmasına göre; pazarlamacıların %49’unun artan veriler ve verimlilik hakkında kariyerlerini ilerletmek için  gerekli olduğuna inandıkları kilit becerilere sahip olmadığı ortaya çıkmıştır.

Mobil pazarlama, kampanyaları optimize etme, pazarlama otomasyonu ve entegrasyonu, arama pazarlaması, müşterilerin verilerini analiz etme, sunum/genel konuşma, pazarlama finansmanı, veri analizi ve raporlama bu alanda en önemli becerilerden bir kaçıdır.

Peki Kuantum Teknolojisiyle Pazara İlk Giren Ürün Ne Olacak?

Son yıllarda kuantum bilişim alanında büyük bir ilerlemelerin olmasıyla birlikte, IBM Quantum Experience erişimi kullanıcılara sunularak işletmelerin ve kuruluşların teknolojinin potansiyelini anlamaları sağlandı. Üniversiteler için bu, kuantum bilişim ve ilgili konularda eğitim programlarının artırılması, öğrenciler için de gelecek vadeden yeni kariyer yollarının farkına varmaları anlamına geliyor. Bulutla etkinleştirilen kuantum bilişim platformu IBM Quantum Experience, kullanıcıların IBM’in kuantum işlemcisinde deneyler yapmasını ve algoritmalar çalıştırmasını, ayrı ayrı kuantum parçalarıyla (qubit; kübit) çalışmasını, kuantum bilişimle nelerin mümkün olabileceğiyle ilgili eğitici malzemeler ve simülasyonları keşfetmesini sağlayacak.Beş süper iletken özellikli kübitten oluşan kuantum işlemci, New York’taki IBM T.J. Watson Research Center’da bulunuyor. Beş parçadan oluşan bu işlemci, daha büyük kuantum sistemlerine ölçeklenebilen, IBM’in kuantum mimarisindeki en son gelişmeyi temsil ediyor. Ayrıca, evrensel kuantum bilgisayar oluşturmaya yönelik atılacak adımların da ilki olma özelliğini taşıyor.

Kuantum Bilgisayarların Klasik Bilgisayarlardan Farkı Ne Olacak?

Evrensel kuantum bilgisayar, herhangi bir bilişim işlemini gerçekleştirmek üzere programlanabilir bir bilgisayar olma özelliğinin yanı sıra bilim ve iş amaçlı birçok önemli uygulama için klasik bilgisayarlardan çok daha hızlı olacak. Kuantum bilgisayarla ilgilenen bilim insanları ve teorisyenlerin oluşturduğu topluluk, bu güçten yararlanmaya çalışıyor. Optimizasyon ve kimya alanındaki uygulamalar kuantum alanındaki hızlı gelişimin ilk görüldüğü alanlar olarak ön plana çıkıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?