Amazon, Türkiye’ye Girdiğinde Ne Olacak? [Video] 0

Hatırlasanız, Amazon Türkiye pazarına giriş konusunda ilk resmi adımı attığını ve Türkiye’de Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi unvanlı bir şirket kurduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bu hafta Amazon ve Amazon’un Türkiye’ye girmesi hakkında keyifli bir sohbet ettik.

Eğer bu gibi videolar ve video haberler ilginizi çekiyorsa, yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Facebook’un Yemeksepeti’ne Rakip Olmasını Konuştuk [Video] 1

Bu hafta #HaftanınGündemi serisinde, Facebook’un Yemeksepetine rakip olması ile ilgili keyifli bir sohbet ettik. Sohbetimize konu olan haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz. Yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Haber İçeriği

Facebook yemek siparişi özelliğiyle işletmelerin Facebook üzerinden sipariş almasına olanak sağlıyor.

Facebook geçtiğimiz cuma günü duyurduğu bu yeniliği ile Yemeksepeti’ne rakip olacağı belirtiliyor.

Amazon, Tokyo’da Pop-up Bar Açıyor 0

Son dönemde fiziksel perakende işine el atan ve bu anlamda en büyük hamlesini geçtiğimiz haziran ayında Whole Foods’u satın alarak yapan Amazon, bu yöndeki hamlelerine hız kesmeden devam ediyor. Fiziksel dünyadaki varlığını iyice güçlendirmek isteyen şirket, bu doğrultuda Japonya’nın başkenti Tokyo’da bir pop-up bar açacak.

Şehrin gösterişli Ginza bölgesinde yer alan Amazon Bar ismi verilen barda, müşteriler şirketin internet sitesi üzerinde satılan bira, şarap, viski ve kokteyl gibi çok çeşitli alkollü içecekleri tadabilecekler. Ayrıca mekanda müşterilere yemek de sunulacak ve müşteriler, en iyi içki eşlemeleri konusunda garsonlarla sohbet edebilecekler.

Bunların yanı sıra, bu barda menü bulunmayacak. Bunun yerine müşterilere ne içmeleri gerektiğine dair tüyolar sağlayan bir “otomatikleştirilmiş tavsiye sistemi” yer alacak. Bu sistem şöyle işleyecek: Müşteriler, kendilerine sağlanan tabletler aracılığıyla, alkol tercihleri hakkında bilgi edinebilmek amacıyla kendilerine yöneltilen birtakım soruları cevaplayacaklar. Daha sonra ise sorulara verdikleri cevaplara göre ağzı tatlarına daha uygun olan içkiler, tablet aracılığıyla kendilerine önerilecek. Ayrıca tabletin yaptığı önerilerden memnun olmayan müşteriler için mekanda bir de şarap uzmanı bulunacak.

SoraNews24’ün yaptığı habere göre mekanda yenilen ilk tabak yemekler de müessesenin ikramı olacak. Daha sonraki tabaklar, yaklaşık olarak 5 dolardan başlayan fiyatlarla sipariş edilebilecek. Barda satışa sunulacak bütün ürünlerin fiyatları yaklaşık olarak 5 ila 15 dolar arasında değişecek. Amazon Bar, 20 Ekim’de açılışını gerçekleştirecek ve 29 Ekim’e kadar hizmet verecek.

Amazon’un denediği bu pop-up mekan konseptinin son dönemde giderek yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Hatta geçtiğimiz haftalarda bir bavul markasının Paris Moda Haftası’na özel bir pop-up otel tasarladığını sizlere aktarmıştık. Bununla birlikte özellikle AVM’lerde, pop-up mağaza konsepti giderek yaygınlaşıyor.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link