Türkiye’de Annelerin Mobil Oyunlarla İlişkisini Tartıştık

Bu hafta #HaftanınGündemi serisinde, annelerin mobil oyunlarla ilişkisiyle ilgili keyifli bir sohbet ettik. Sohbetimize konu olan haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz. Yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Haber İçeriği

AdColony’nin Nielsen partnerliğinde gerçekleştirdiği “Türkiye’de Annelerin Mobil Oyunlarla İlişkisi” araştırması sonuçlarına göre; annelerin %70’inden daha fazlası her gün mobil oyunlar oynuyor.

Anneler arasında en popüler oyunlar; bilgi oyunları, puzzle’lar ve strateji oyunları.

Araştırma sonucuna göre, anneler de en az çocuklar kadar oyunlara meraklı ve fırsat buldukça aktif olarak mobil oyun oynuyorlar.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Mercedes, Super Bowl’a Özel Mobil Oyununun Kazananına Araba Verecek

İki gün sonra, yani 4 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri’nin Ulusal Futbol Ligi‘nin Super Bowl ismiyle bildiğimiz şampiyonluk karşılaşması gerçekleştirilecek. Ve Super Bowl, her sene olduğu gibi bu sene de reklam kapışmalarına sahne olacak. Birçok dev marka, ABD başta olmak üzere dünya çapında milyonlarca kişinin takip edeceği bu karşılaşmaya özel olarak iddialı reklam kampanyaları hazırladı. Ancak tabii ki, bu reklam kampanyalarının bazıları diğerlerinden daha fazla öne çıkıyor ve Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz‘in reklam kampanyası da bunlardan biri.

PSFK’nın yaptığı habere göre Mercedes-Benz, bu seneki Super Bowl reklamı için farklı bir yaklaşım sergileyerek parmak dayanıklılığını test etmeye yönelik bir mobil oyun tasarlattı ve otomotiv markası, Super Bowl kapsamında bu mobil oyun aracılığıyla bir yarışma düzenleyecek. Bu yarışma kapsamında, mobil oyundaki sanal araba üzerinde parmağını en uzun süre tutan bir kişi 2018 model bir Mercedes AMG C 43 Coupe’un sahibi olacak.

Mercedes, bu yarışmaya özel olarak Last Fan Standing (Ayakta Kalan Son Taraftar) isimli bir internet sitesi oluşturdu ve bu oyuna 4 Şubat Pazar günü bu internet sitesi üzerinden erişilebilecek. Bununla birlikte internet sitesinde belirtilene göre oyundaki araba ve kamera sürekli olarak hareket ediyor olacak ve bu nedenle parmağı arabanın üzerinde tutmak çok da kolay olmayacak.

Oyuna kayıt süreci, 4 Şubat günü öğlen 12.01’de başlayacak. Yarışma ise akşam 18.30’da başlayacak. Tabii oyunla ilgili birkaç kural da bulunuyor. Oyunu bir arkadaşla değişerek oynamak ve ekranın dönmesi için telefonu çevirmek yasak. Bu ikisinden birini yapan katılımcılar, otomatik olarak oyunu kaybetmiş sayılacak. Bununla birlikte katılımcıların telefonlarındaki tarayıcı herhangi bir şekilde hata verir ve oyun kapanırsa, bu da oyunun kaybedildiği anlamına geliyor. Bunların yanı sıra oyun sadece bir akıllı telefon üzerinden oynanabilecek, tablet ve bilgisayar üzerinden ise izlenebilecek.

Bu arada bu sene Super Bowl’da hangi markaların yer alacağıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Hayatının Sonuna Kadar Şekerli Su Mu Satmak İstersin, Yoksa Benimle Gelerek Dünyayı Değiştirmek Mi?

Hayat denilen olgu insanın verdiği kararlardan oluşan uzun bir yol. Verdiğiniz her karar yolun şeklini, büyüklüğünü, uzunluğunu ve istikametini belirliyor. Bu, hem özel hayat hemde iş hayatı için geçerli bir durum. Steve Jobs’ın fahri doktora ünvanı alırken yaptığı konuşmada yaşamında verdiği kararlar için dediği gibi, “Noktaları ileriye bakarak birleştiremezsiniz, onları ancak geriye doğru bakarak birleştirebilirsiniz.” Bugün için çok anlamlı ve doğruymuş gibi duran bir karar, hem sizi hem de insanlığı etkileyebilecek çok önemli, yanlış bir karar olabilir. Bunun için ne olursa olsun, karar vermeden önce mutlaka iyi düşünmeli.

Şimdi kararlarıyla teknoloji dünyasına çağ atlatan Steve Jobs’a geçelim. Yıl 1983, Apple Apple III’ü piyasaya sürmüş ve o dönem muazzam bir başarı elde etmiş. Şirketin artan karı ve giderek çok daha büyük bir hal aldığını gören Jobs, şirketin ticari yeterliliğe sahip bir yöneticiye ihtiyaç duyduğunu düşünmeye başlar. Bunun üzerine o dönemde Pepsi’nin CEO’su olan John Sculley’e, Apple’ın başına geçmesi için bir teklif yapar. Sculley’le Central Park’ta buluşan Steve Jobs, yanında bir çantayla gelmiştir buluşmaya. Çantanın içinde ise o zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir portatifliğe sahip bir Mac bilgisayar vardır. Jobs çantayı açar, Mac’i Sculley’e gösterir ve tarihe kazınacak o teklifi yapar: Hayatının sonuna kadar şekerli su mu satmak istersin, yoksa benimle gelerek dünyayı değiştirmek mi?

Bu tekliften çok etkilenen Sculley, Pepsi’de ki görevini bırakarak Apple’ın başına geçer. Ancak işler bundan sonra ne Sculley’in ne de Jobs’ın istediği gibi gider. Sculley’in Apple dinamizmine ayak uyduramaması ve Jobs’la anlaşmazlığa düşmesi sonucunda Sculley, 1985 yılında Jobs’ın Apple’dan ayrılmasını ister. Yönetim kurulu toplanır ve Steve Jobs’ı kendi kurduğu şirketten ayrılmak zorunda bırakır.Yani Jobs, kendi işe aldığı yönetici tarafından kendi kurduğu şirketten istifaya zorlanır.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link